10 potravín, ktoré v sebe nemajú takmer žiadne kalórie. Keď ich začnete konzumovať, dostanete sa do formy, po akej ste vždy túžili

Monizz

Ak ste premýšľali ako sa počas leta dostať do formy, potom vás určite poteší článok o potravinách s takmer nulovým obsahom kalórií. Ide najmä o zeleninu, takže na teplé letné dni sú tie dobroty ako stvorené!

Článok pokračuje pod videom ↓
sovkusom.ru

Potraviny bez kalórií

Kapusta má len 30kcal na 100g. Okrem toho, že konzumáciou kapusty sa vám podarí bez problémov znížiť vašu telesnú hmotnosť, znormalizujete si aj hladinu cukru a cholesterolu v krvi.

sovkusom.ru

Brokolica má len 34kcal na 100g. O tejto chutnej zelenine je známe, že obsahuje množstvo antioxidantov a je jednou z najlepších bojovníčok proti rakovinovým bunkám. Najchutnejšia je dusená, pečená, alebo len oblanžírovaná  a zvnútra chrumkavá.

sovkusom.ru

Karfiol má len 28kcal na 100g. Jeho výživové vlastnosti sú úplne fantastické, oproti brokolici a kapuste nenafukuje a tak ho môžu pokojne konzumovať aj ľudia, ktorí majú problémy s gastrintestinálnym traktom.

sovkusom.ru

Špargľa má len 21kcal na 100g. Je bohatým zdrojom vitamínov skupiny B, vlákniny a mimoriadne prospešne vplýva na imunitu, či správne fungovanie čriev. Ak máte problémy so zápchou, či s nepravidelnou stolicou, jedzte viac špargle. Vaše črevá sa vám poďakujú.

sovkusom.ru

Uhorky majú len 16kcal na 100 g. Pre väčšinu z nás to však nie je nič nové, pretože uhorky sú už roky v rebríčku takmer nekalorických potravín. Okrem toho, že vám dodajú aj tekutiny, zásobujú vaše telo ľahko stráviteľným jódom.

sovkusom.ru

Paradajky majú len 23kcal na 100g. Ďalšia z radu takmer nekalorických potravín je veľmi vďačná, pretože sa dá jesť takmer celé leto, je šťavnatá, chutná a zdravá. Paradajky obsahujú veľa lykopénu. Sú vynikajúce na detoxikáciu organizmu.

sovkusom.ru

Voňavý zeler má len 15kcal na 100g. Jednoznačne vedie v rebríčku TOP, no málo ľudí ho znesie. Je príliš aromatický a surový sa je len ťažko. A to je škoda, pretože práve v surovom stave je najzdravší a telu najprospešnejší.

sovkusom.ru

Mrkva má len 32kcal na 100g. Ak budete jesť mrkvu, vaše telo obohatíte o antioxidanty, zregulujete hladinu cukru v krvi a zlepšíte zrak.

sovkusom.ru

Cukety majú len 25kcal na 100g. Sú jedným z najobľúbenejších produktov konzumovaných počas horúcich letných dní a napriek nízkym číslam kalórií sú veľmi výživné a zasýtia. Sú ľahko stráviteľné, majú veľa vlákniny a sú aj ideálne počas diéty.

sovkusom.ru

Melón má len 27 kcal na 100g. Zásobuje telo vodou, potrebným cukrom a zároveň osviežuje. Je úplne nevinný a ako dezert je počas letných dní tou správnou voľbou.

sovkusom.ru

zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

Najnovšie články