7 vecí, ktoré bohatí ľudia nerobia. Robíte ich vy? Nečudujeme sa, že máte finančné problémy a neviete si ušetriť

Michaela

Asi by sme všetci chceli byť finančne zabezpečení tak, aby sme boli spokojní. Aby sme mohli chodiť na vysnívané dovolenky, výlety či si kúpiť auto, po akom sme už roky túžili. Pracujeme takmer neustále, snažíme sa šetriť, no nič z toho. Zažívate to aj vy? Prinášame vám 8 vecí, ktoré nás brzdia pri plnení našich finančných cieľov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Štúdium je len pre mladých

pixabay.com

Len inteligentný človek vie, že nič nevie. Žijeme pre to, aby sme sa každý deň naučili niečo nové. Viac poznatkov – viac príležitostí. Najmä v dobe technológií je vzdelávanie v tomto smere pomerne potrebné. Vzdelávajte sa, akokoľvek!

Je nutné pracovať tvrdo a veľa

pixabay.com

Skúste pracovať od rána do večera, bez dovolenky, aj cez víkendy. Zvládli by ste to? Možno jeden týždeň. Popremýšľajte nad tým, čo by ste mali spraviť, aby sa vaša finančná situácia zlepšila. Určite ste nad tým už nie raz uvažovali. Oplatí sa investovať do rôznych kurzov, ktoré vedia dopomôcť napríklad aj ku zvýšeniu platu.

Hovoriť stále „áno“

pixabay.com

Úspešní ľudia sa neboja povedať „nie“, neboja sa odmietnuť. Naučte sa to tiež. Ak sa vám niečo nepáči, dajte to najavo a nepritakávajte neustále na všetko. Konajte vo vlastnom záujme a buďte sám sebe pánom.

Neustále obavy z chýb

pixabay.com

Sme ľudia, tvory omylné, nie žiadne bezchybné roboty, a teda občas robíme chyby. Dôležité je však poučiť sa z nich do budúcna. Nie darmo sa hovorí, že nikto učený z neba nespadol.

Príliš si beriete ku srdcu frázu „zákazník má vždy pravdu“

pixabay.com

Snažíte sa chovať sa ku zákazníkom úctivo a ponúknuť im to najlepšie, avšak nenechaje si vysávať energiu či skákať po hlave, pokiaľ to zachádza za hranice. S chladnou hlavou ďalej zájdete.

Neustále chcete na druhých zapôsobiť

pixabay.com

Väčšina ľudí chce v očiach druhých vyzerať lepšie, bohatšie, šťastnejšie než v skutočnosti sú. Je to už jednoducho tak. Namiesto toho, aby do seba investovali, do rozvoja, vedomostí či podnikania, investujú do imidžu a zvyšujú si tak inak (mnohokrát) dosť nízke sebavedomie.

Túžba po dedičstve

pixabay.com

Či veríte či nie, mnoho ľudí, ktorí boli kedysi bezdomovcami, je teraz milionármi. Niektorí ľudia zas majú šťastie, že sa narodia v bohatej rodine a sú zabezpečení snáď do konca života. Sedieť na zadku a snívať o takomto živote však nič neprinesie. Treba pre to niečo aj urobiť. Netúžte slepo po takomto živote, rozhýbte sa a choďte si za svojimi snami!

Pomaly človek ďalej zájde. Ak chcete uspieť, oplatí sa do seba investovať. Máte nejaké osvedčené rady, ako zbohatnúť? Neváhajte sa o ne podeliť.

Pozri aj: Mydlo ničí baktérie a televízia zase zrak. 11 mýtov, ktorým stále veríme, no nie sú vôbec pravdivé

zdroj: Miška, adme.ru