Vďaka tomuto zázračnému receptu sa mi vyčistila pečeň, schudla som a obnovili sa mi bunky v tele a to všetko už za 72 hodín

Monizz

Foto: pixabay

Čistá krv ide ruka v ruke s čistou pečeňou. Každý, kto si už čo-to s pečeňou odžil, vie, že tento orgán je pre naše zdravie nesmierne dôležitý. Čo však vedia všetci, je fakt, že pečeň si dokážeme „zhumpľovať“ za pár rokov nesprávnou životosprávou. Dnes si ukážeme malý zázrak z domácich lekárničiek našich starých mám.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay

Nevhodná strava, alkohol a mnoho iných faktorov ničí bunky našej pečene a my si to často uvedomíme až keď prídu problémy, spravidla po päťdesiatke, v tom horšom prípade ešte po štyridsiatke. Tento článok nemá za cieľ nabádať vás, aby ste prestali vysmážať rezne alebo začali jesť klíčky. Z útrob domácej medicíny sme vyhrabali starý recept, ktorý používali ako liečivo na všetky možné neduhy spojené s príznakmi nezdravej alebo chorľavejúcej pečene ešte naše staré mamy.

Ja som ho vyskúšala pred pár mesiacmi. Odvtedy som z ničoho nič schudla niekoľko kíl, menej sa potím a prestali sa mi lámať nechty. A čo je najlepšie zo všetkého, cítim sa nabitá energiou a prestala som byť chronicky unavená.

Keď si tento malý zázrak skúsite pripraviť a jeho konzumácii venujete istú pravidelnosť, zaručene sa budete cítiť lepšie a prejdú vás nielen zažívacie problémy, ale zmizne aj množstvo iných, celkom bežných každodenných nepríjemností, ktoré vás neraz trápia aj celé mesiace či roky. Tento starý recept na očistu pečene je tiež výbornou prevenciou pred chorobami kardiovaskulárneho systému.

pixabay

Celá veda je v obyčajných hrozienkach. Odvar zo sušených hrozienok aktivuje biochemické procesy v tele a vyčistí krv a pečeň od toxínov. Odteraz budete sušené ovocie milovať. Na čo si však musíte dať pozor je nákup hrozienok. Vyberajte čo najtmavšie sfarbenie a ak sa dá skúste hrozienka v obchode v balíčku aj trochu postláčať. Nesmú byť príliš tvrdé, lepšie sa uvoľnia potrebné látky, ak budú hrozienka mäkšie.

Na odvar z hrozienok budeme potrebovať:

  • 2 šálky vody
  • 150 g sušených hrozienok

Príprava:

  • Odvar je ideálne zaliať na noc. Získate dostatočný čas na lúhovanie.
  • Hrozienka dôkladne poumývajte. Nechajte zovrieť vodu a vložte do nej premyté hrozienka. Varte ešte aspoň 20 minút. Vodu neceďte, ale pod pokrievkou v nej nechajte hrozienka lúhovať celú noc. Ráno si vývar zohrejte a pite nalačno. Raňajky si dajte najskôr po polhodine. Ak chcete účinok ešte zvýšiť a máte radi ovsené vločky, pridajte si z odvaru aj do nich a budete mať nielen zdravé a výdatné raňajky, ale zintezívnite aj vašu detoxikačnú kúru.
  • Ak chcete, aby bola očista pečene ešte účinnejšia, môžete v rámci kúry do svojho jedálnička pridať niektoré z potravín, ktoré takisto napomáhajú zdraviu pečene. Vyberať si môžete napríklad medzi repou, mrkvou, jablkami, kapustou, artičokmi, špenátom či slivkami. Pri takejto kúre je užitočné, ak obmedzíte konzumáciu mäsa a mliečnych výrobkov.
  • Vyskúšajte piť odvar z hrozienok aspoň štyri krát do mesiaca – teda každý týždeň obetujte kúre jeden deň – a uvidíte, že po mesiaci sa budete cítiť lepšie.

Náš tip: Z odvaru môžete piť len vodu, ale rovnako sa nič nestane ak zjete aj vyvarené hrozienka.

 

Najnovšie články