AKTUÁLNE: Meteorológovia hlásia výstrahy pred silnými búrkami a krúpami. Pozor by ste si mali dať v týchto okresoch

TASR

Foto: archív TASR

V okresoch Bardejov a Svidník sa môžu v stredu popoludní vyskytnúť silné búrky s krúpami. Meteorológovia vydali pre tieto okresy výstrahu druhého stupňa.

Článok pokračuje pod videom ↓

Na možný výskyt búrok s krúpami upozorňujú aj v ďalších okresoch Prešovského, Košického a v časti Banskobystrického i Žilinského kraja. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na svojom webe. Zvýšená výstraha pre okresy Bardejov a Svidník platí v stredu do 20.00 h.

Platia výstrahy

Úhrny prívalových zrážok tu môžu dosiahnuť 50 milimetrov, nárazy vetra až 110 kilometrov za hodinu. „Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,“ spresnili meteorológovia. Vo zvyšných okresoch, kde platí prvý stupeň výstrahy pred búrkami s krúpami, môže spadnúť 40 milimetrov zrážok a vietor môže dosiahnuť rýchlosť 85 kilometrov za hodinu.

Na väčšine Košického a Prešovského kraja, tiež v okresoch Lučenec, Revúca a Rimavská Sobota platia v stredu do 18.00 h výstrahy pred vysokými teplotami, ktoré môžu dosiahnuť 33 až 34 stupňov Celzia. Pre okresy Trebišov, Michalovce a Sobrance platí zvýšená výstraha pred vysokými teplotami, ktoré môžu dosiahnuť až 36 stupňov Celzia.