AKTUÁLNE: Na Slovensku pribudlo 31 nových prípadov nákazy koronavírusom

Lucia Mužlová

Foto: TASR/Oliver Ondráš

Na Slovensku pribudlo 31 nových prípadov nákazy koronavírusom, doteraz sa tak zaznamenalo 2089 pozitívnych vzoriek.

K včerajšiemu dňu to bolo 2058 pozitívnych a 246 133 negatívnych vzoriek. Za včerajší deň otestovali 2251 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo 1556 pacientov. Na Slovensku celkovo evidujeme 28 úmrtí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií a stránka korona.gov.sk.

ČR: Rastie počet prípadov nákazy

Český minister zdravotníctva Adam Vojtěch po stretnutí s premiérom Andrejom Babišom v stredu povedal, že ak bude počet nových prípadom nákazy koronavírusom stúpať aj naďalej, bude namieste urobiť niektoré opatrenia, ktoré však nešpecifikoval. Informovala o tom na svojej webovej stránke spravodajská televízia ČT24.

Foto: TASR – Oliver Ondráš

Babiš predtým uviedol, že sa mu vývoj okolo ochorenia COVID-19 nepáči. Minister zdravotníctva okrem toho požiadal epidemiológov, aby súčasný nárast posúdili. Ich stanovisko chce predniesť budúci pondelok na zasadnutí vlády. Počet aktuálne infikovaných totiž po prvý raz od vypuknutia epidémie presiahol 5000. V prepočte na milión obyvateľov ČR eviduje takmer 20 nových prípadov nákazy koronavírusom denne, čo je najvyšší prírastok v rámci okolitých štátov.

V prepočte na milión obyvateľov eviduje Česko takmer 20 nových prípadov (19,8), čo je viac ako dvojnásobok oproti Slovensku (7,5), Rakúsku (9,4) a Nemecku (4,9). Dvakrát menej denných prírastkov eviduje aj Poľsko.

Počet potvrdených prípadov nákazy COVID-19 stúpol v utorok v Česku o 212, čo je najviac od 28. júna. Aktuálne s infekciou bojuje 5009 ľudí a celkový počet nakazených je 14 448. V stredu zomreli štyria ľudia, ktorí mali pozitívny test na koronavírus, čím sa ich počet zvýšil na 364, napísal spravodajský portál Novinky.cz.

0
Komentovať