AKTUÁLNE: Na Slovensku pribudol 1 nový prípad nákazy koronavírusom

Lucia Mužlová

Foto: TASR – Roman Hanc

Na Slovensku pribudol 1 nový prípad nákazy koronavírusom, doteraz sa tak zaznamenalo 1980 pozitívnych vzoriek.

K včerajšiemu dňu to bolo 1976 pozitívnych a 240 205 negatívnych vzoriek. Za včerajší deň otestovali 24 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo 1530 pacientov. Na Slovensku celkovo evidujeme 28 úmrtí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií a stránka korona.gov.sk.

WHO hlási rekordný prírastok v počte nakazených koronavírusom

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) hlásila v sobotu rekordný globálny prírastok počtu nakazených koronavírusom. Za posledných 24 hodín pribudlo vo svete viac ako 260 000 nových prípadov nákazy, informovala v sobotu na svojej webovej stránke stanica BBC.

Počet nových infekcií po prvý raz prekročil štvrť milióna za jeden deň, uvádza sa v správe WHO. Na rekordnom prírastku sa najviac podieľali Spojené štáty, Brazília, India a Juhoafrická republika.

Zvýšil sa aj globálny počet potvrdených úmrtí súvisiacich s novým koronavírusom. Sobotňajší prírastok o 7360 úmrtí predstavuje najvyšší denný nárast od 10. mája.

WHO zaznamenala predchádzajúci rekordný nárast v nových potvrdených prípadoch len o deň skôr. Podľa najnovších údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa celkový počet potvrdených prípadov koronavírusu v sobotu prekročil 14 miliónov.

0
Komentovať