Autorka štúdie Jeehye Kan informoval, že počas rokov, ktoré sa venoval psychológii detí, ho všetko viedlo hlavne k dôležitej téme násilia páchaného na deťoch. Sama tvrdí, že je pre ňu priam pokorujúce vidieť, koľko násilia je stále na deťoch páchané a aj to, že mnohí rodičia si stále myslia, že bitka je v poriadku.
Štúdia má jasnú odpoveď
Štúdia sa zamerala na odstránenie čo najviac mätúcich faktorov u detí vo veku 5 až 7 rokov. Z nich viac ako 17-tisíc malo skúsenosť s výpraskom počas celého života a viac ako 10-tisíc malo skúsenosť s výpraskom v nedávnej dobe. Počas štúdie zistili, že celkovo 61 % detí dostalo v určitom okamihu svojho života výprask, zatiaľ čo 28 % dostalo výprask za posledný týždeň.
Deti majú nižšie zručnosti
Deti mali po výprasku nižšiu sebakontrolu, nižšie interpersonálne zručnosti vo veku 6-7 rok, čo naznačuje zaostalejší vývoj, ku ktorému došlo po treste. Výsledky tiež naznačujú, že bitka v akejkoľvek forme a akokoľvek často môže deťom spôsobiť problémy počas celého života.
Výskum tiež tvrdí, že výprask má opačný efekt, ako chcú rodičia dosiahnuť. Neposkytuje deťom žiadnu disciplínu, iba brzdí ich sociálny rast.
Nahlásiť chybu v článku