Architekt zo susedného Česka navrhol dom, ktorý sa stal úplnou senzáciou. Stojí len 1100 eur a postavíte ho už za tri hodiny! Ako však vyzerá vo vnútri?

Monizz

Malý, útulný, praktický. Tento dom spĺňa všetky kritériá plnohodnotného bývania a dá sa poskladať doslova ako lego. Architekt Vojtěch Valda zo susednej Českej republiky navrhol mini dom, ktorý sa stal okamžite senzáciou internetu.

1
pinuphouses.com

Tzv. pin-up dom, ktorý má rozlohu 7 štvorcových metrov, navrhol staviteľ miniatúrnych funkčných domov Joshua Woodsman. V skutočnosti však nešlo o nikoho iného, ako o známeho českého architekta Vojtu Valda, ktorý je podobnými stavbami preslávený už nejaký ten mesiac. Najnovšie upútal pozornosť domom, ktorý pomenoval „France“.

3
pinuphouses.com
4
pinuphouses.com

Plnohodnotné bývanie

Ak máte malý pozemok, na ktorom by ste si radi postavili chatku, alebo si jednoducho chcete spraviť miesto pre hostí vo vašej záhrade, pin-up dom je ideálnym riešením. Jeho obyvateľom ponúka plnohodnotné bývanie za lacný peniaz a málo roboty. Pri uvedení do „praxe“ ho traja ľudia postavili za tri hodiny. Je útulný, komfortný, ponúka toľko súkromia, koľko si želáte a čarovná atmosféra v netradičnom priestore je už len čerešničkou na torte. Je využiteľný ako záhradný domček, letná chatka či ubytovanie pre hostí. Zriadiť si v ňom však môžete aj vlastné kráľovstvo, izolované od zvyšku rodiny. Pre jednotlivca je priam veľký, pre dvojicu ideálny a pre trojicu je tak akurát.

2
pinuphouses.com

5
pinuphouses.com
6
pinuphouses.com
7
pinuphouses.com

Domček z „lega“

Prvým typom pin-up domu sa stal spomínaný dom „France“. Majiteľov vyšiel približne na 1100 eur a postavili ho traja muži za tri hodiny. Pomenovanie „France“ dostal na základe jeho zafarbenia. Stavitelia sa rozhodli napodobniť francúzsku vlajku, pričom použili trikolóru modrej, bielej a červenej farby. Napriek názvu bol skonštruovaný neďaleko Prahy a tvorí ho presne 21 odizolovaných panelov. Podľa potreby ho možno zložiť aj rozložiť a vzhľadom sa od klasických domov nijako neodlišuje. Má špicatú strechu, okná a vlastný vchod.

8
pinuphouses.com

Modrá, biela, červená

Modrá časť domu slúži ako spálňa a oddychová zóna, ktorú má navodzovať chladná farba. Naopak, biela časť domu je obývacím priestorom, využívaným predovšetkým cez deň na bežné účely a červená časť tvorí kuchyňu, pec na drevo a kúrenie.

10
pinuphouses.com
9
pinuphouses.com

V dome nájdete multifunkčné panely s policami, ktoré jednotlivé miestnosti od seba oddeľujú. Pin-up domy sa vo svete stávajú čoraz populárnejšími a my sa tomu vôbec nečudujeme. Za lacný peniaz dokážete mať plnohodnotne využiteľný priestor a navyše sa zaň vôbec nemusíte hanbiť.

Čo si o pin-up domčeku myslíte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), insidehook.com