Bola označovaná za najkrajšiu ženu sveta, dnes má už 83 rokov. Spoznávate svetoznámu ženu na fotografii?

Hyriaková Kristína

Foto: profimedia

Dvojnásobná držiteľka Oscara Jane Fonda tvrdí, že je zázrak, že ešte žije. V populárnej šou Ellen DeGeneres povedala, že si nikdy nemyslela, že bude žiť tak dlho. V skutočnosti bola presvedčená, že zomrie sama a hlavnú rolu bude hrať alkohol.

Má 83 rokov a bola označovaná za najkrajšiu ženu sveta. Ako uvádza portál LP-Life, napriek tomu, že bola skeptická, stále sa teší dobrému zdraviu. Na otázku, prečo vyzerá tak dobre so smiechom odpovedala, že je to preto, lebo nemá sex. Zároveň však priznala, že ju to stojí veľa úsilia udržať sa vo forme a jej život bol plný úspechov aj sklamaní. Väčšina mladých ľudí má Jane Fondu zaradenú ako zlú svokru Jennifer Lopez z filmu Diabolská svokra.

Neuveriteľná kariéra

Samotná J. Lo povedala, že práca s ňou bola jedným z vrcholov jej kariéry. Jane sa narodila 21.12. 1937 v New Yorku a od detstva bola zvyknutá na luxus. Jej matka však trpela bipolárnou poruchou, preto neskôr Jane žila iba s otcom. Jej matka potom spáchala samovraždu, čo Jane poznačilo na celý život. Jane sa veľmi skoro stala finančne nezávislou a už keď mala 21 venovala sa modelingu. Potom vyštudovala herectvo a jej kariéra sa naplno rozbehla. Herectvo vnímala ako formu terapie a v 60. rokoch sa stala sexsymbolom.

Bola však aj politicky aktívna a otvorene kritizovala vojnu vo Vietname. V súčasnosti sa jej aktivizmus presunul na sociálne siete a venuje sa hlavne klimatickej kríze. Niekoľkokrát získala nomináciu na Oscara a dokonca aj získala sošku za najlepšiu herečku. Bola trikrát vydatá, avšak ani jedno manželstvo jej nevydržalo. Jej dôležité posolstvo je, že vek je iba číslo a ona sama sa cíti s vekom oveľa sebavedomejšie a empatickejšie.

Najnovšie články