Tieto fotografie sú dôkazom toho, že napriek ženským krivkám môže byť každá jedna z nás modelkou spodnej bielizne

Lucia Taňkošová

brightside.me

Každá žena chce vyzerať a pôsobiť dokonalo. Možno aj preto, že na nás každý deň vykukujú z titulných stránok magazínov mužské a ženské vypracované telá s bezchybnými tvárami. Za ich dokonalosť však v mnohých prípadoch môže počítačový program a realita je úplne iná. Toto si uvedomili aj reklamní manažéri niekoľkých módnych spoločností, ktorí sa pri propagácii svojho výrobku rozhodli ukázať pravú prirodzenú krásu ženského tela. Pozrite sa spolu s nami na nasledujúcich šesť reklamných kampaní nafotených so ženami z bežného života, bez použitia rozličných úprav a retuše. Možno nie sú dokonalé, ale sú úžasné! 

ModCloth

Táto spoločnosť sa rozhodla, že namiesto profesionálnych modeliek do reklamnej kampane na plavky zavolá ich vlastných zamestnancov.

View this post on Instagram

🍹😎😎🍭🎈 #modcloth #swim

A post shared by ModCloth (@modcloth) on

View this post on Instagram

Friday 🐠 face. #modcloth #swim #💋

A post shared by ModCloth (@modcloth) on

Susan Gregg Koger, ktorá je spoluzakladateľkou spoločnosti ModCloth, sa sama tejto kampane zúčastnila. Výsledné fotografie pôsobia akoby boli zachytené počas obyčajnej dovolenky. Ženy, ktoré sa na fotení zúčastnili, vedeli, že ich telá nebudú nijakým spôsobom upravované či retušované. Týmto gestom chceli ľuďom ukázať, aby sa nehanbili byť tým, kým naozaj sú a zároveň, aby svoje telo milovali.

Lonely

Zaujímavý projekt novozélandskej spoločnosti so spodnou bielizňou získal množstvo pozitívnych ohlasov.

Najprv sa ich kampane na spodné prádlo zúčastnili populárne herečky z televíznej šou Some Girls. Tentokrát však modely predvádzajú ženy z rôznych kútov sveta. Štíhle, bacuľaté, s tetovaním, s materskými znamienkami či striami pózujú na obyčajných miestach. Cieľ projektu je jednoduchý. Každý by mal veriť v to, že bielizeň pristane úplne každej žene.

Naja

Táto myšlienka sa zrodila v zakladateľkách značky, ktorými sú Catalina Girald a Gina Rodriguez. Ich projekt pod názvom Nahota pre všetkých nafotili ženy rôznej farby pleti.

V tejto reklamnej kampani predvádzajú obyčajné ženy rôznych farieb pleti a rôznych typov tela spodnú bielizeň v siedmich odtieňoch. Zakladateľka Naja často uverejňuje fotografie zákazníkov na ich webovej stránke. Sú naozaj očarujúce.

American Apparel

62-ročná Jacky O’Shaughnessy sa stala tvárou tejto značky po tom, čo ju agent spoločnosti stretol v kaviarni. Slogan kampane bol: Sexepíl nemá žiaden dátum splatnosti.

Curvy Kate

Britská značka s väčšími rozmermi spodnej bielizne spustila projekt pod názvom TheNewSexy v spolupráci rôznych žien.

Medzi modelkami bola na vozíčku zdravotne znevýhodnená Gemma Flanagan, Carla Atherton, ktorá podstúpila preventívnu mastektómiu či 65-ročná Janet Rook. Sme si isté, že všetky ženy sú božské.“ Spodná bielizeň Curvy Cate je navrhnuté pre zákazníčky rôznych tvarov, veku a schopností a takými sú aj naše modelky.“

Aerie

Americká značka spodnej bielizne Aerie bola jednou z prvých, ktorá odmietla retušované reklamné fotky.

View this post on Instagram

No retouching on this princess! #AerieREAL

A post shared by aerie (@aerie) on

Vďaka dôrazu, ktorý položili na prirodzenú ženskú krásu, z nich urobil konkurenciu aj pre giganta, akým je Victoria‘ s Secret. Jennifer Foyle, generálna riaditeľka spoločnosti hovorí, že nie je dôvod retušovať to, čo je nádherné také, aké je. „Nechajme ženy rôznych tvarov rozhodnúť sa, čo je pre ne dobré.“

Pozri tiež: 20 šikovných tipov, ktoré vám pomôžu vyzerať skvele každý jeden deň

zdroj: babskeveci.sk (Lucia Taňkošová), brightside.me

Najnovšie články