Charakteristika znamenia: BARAN

Lucia Mužlová

Základné údaje:

Element: oheň

Článok pokračuje pod videom ↓

Vládnúca planéta: Mars

Farby: červená

Šťastný deň:utorok

Šťastné čísla: 1, 9

Najlepšie si rozumie s: Lev, Strelec

Vlastnosti:

Baran ako prvé znamenie zverokruhu symbolizuje začiatok niečoho energického. Osoby narodené v tomto znamení sú veľmi energické, dynamické, žijú rýchlo a sú veľmi súťaživé. Vo všetkom musia byť vždy prví, od práce až po spoločenské podujatia. Vďaka svojej vládnucej planéte Mars je Baran jedno z najaktívnejších znamení zverokruhu. Ľudia narodení v tomto znamení celý život hľadajú odpovede na osobné, ale aj metafyzické otázky. To je jeden z najväčších rysov tohto znamenia.

charakt1
topmattressreviews.net

Baran je ohnivé znamenie, rovnako ako Lev a Strelec. To znamená, že vo svojej podstate koná niekedy aj skôr než si to dobre premyslí. Ich ohnivý vládca ovplyvňuje ich výborné organizačné schopnosti, takže len zriedka sa stretnete s Baranom, ktorý nemá všetky úlohy splnené ešte pred obedňajšou prestávkou. Výzvy ho posúvajú stále ďalej a súťaživosť sa u neho zvyšuje ak je netrpezlivý. Niekedy môže byť aj agresívny a ventilovať si svoj hnev na ostatných.

Baran vládne hlavou a jeho hlava aj chôdza sú trochu naklonené dopredu, čo stelesňuje práve jeho dynamickosť a rýchlosť, s akou ide do akcie. Sú prirodzene odvážni a len zriedka majú strach zo skúšania nových vecí a z rizík. Majú mladistvú silu a energiu, bez ohľadu na vek sa vrhnú do akejkoľvek úlohy a plnia ich v rekordnom čase.

Láska a sex:

charakt2
hdnicewallpapers.com

Baran je ohnivé znamenie, ktoré miluje flirtovanie a je to osoba, ktorá rada prevezme iniciatívu, pokiaľ ide o romantiku. Keď sa Baran zamiluje, chce to ihneď vyjadriť. Vychádzať s týmto znamením je trochu náročné. K svojim blízkym niekedy prejavujú až príliš veľkú náklonnosť. Sú veľmi vášniví, energickí a majú radi dobrodružstvo. Baran je vášnivý milenec – závislý na sexe a vášni. Pokiaľ je vo vzťahu veľa adrenalínu a vzrušenia, môže byť silný a dlhotrvajúci.

Rodina a priatelia:

charakt3
prosperityedwell.com

Baran je neustále v pohybe, takže aktivita je kľúčové slovo pre toto znamenie zverokruhu. Keď príde na kamarátov, čím viac odlišných priateľov má, tým lepšie. K šťastiu potrebuje rad rôznych osobností s cieľom uzavrieť svoj okruh priateľov. Vzhľadom k tomu, že ľudia narodení v tomto znamení môžu ľahko vstúpiť do akejkoľvek komunikácie, v priebehu života dosahujú neuveriteľné množstvo konekcií a známych. Dlhodobí a skutoční priatelia, to je niečo úplne iné. Iba tí, ktorí sú rovnako aktívni, ho môžu sprevádzať na ceste pravým priateľstvom. Hoci nie sú často v kontakte so svojou rodinou, vždy ostáva hlboko v ich srdciach.

Kariéra a peniaze:

charakt4
iwillteachyoutoberich.com

Toto je oblasť, kde sa Baranom mimoriadne darí. Pracovné prostredie je ideálny priestor pre ambicióznych a kreatívnych Baranov, ktorí sa často snažia byť tak dobrí ako je to len možné. Baran je rodený vodca a radšej rozkazy vydáva ako prijíma. Má skvelú schopnosť predvídať, čo mu umožňuje byť vždy o krok vpred a veci zariadiť tak, ako chce. Jediné, čo od vás očakáva, je sledovať ho na tejto ceste. Pri konfrontácii s výzvou dokáže Baran veľmi rýchlo zhodnotiť situáciu a dospieť k riešeniu. Súťaže má rád, a ak vyhrá, žiari ešte jasnejšie. Najvhodnejšia práca je napríklad obchodník, manažér, vodič, vedúci spoločnosti.

Aj keď je Baran múdry, veľa peňazí nedokáže ušetriť. Míňa ich väčšinou na nákupy, dopraje si to, čo chce, no môže míňať aj na hazard a obchodovanie. Baran žije v prítomnosti a nezaoberá sa budúcnosťou. Ich filozofiou je žiť život v prítomnom okamihu. Nedostatkom peňazí však netrpí, pretože pracuje tvrdo a dokáže si na seba zarobiť.

Významné osobnosti narodené v znamení Baran:

Vladimír Iľjič Lenin, Johann Sebastian Bach, Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh, Jan Ámos Komenský, Charles Chaplin, Vlasta Burian, Jan Svěrák, Dagmar Havlová, Lucie Bíla.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

Najnovšie články