Chatka uprostred ničoho, ktorá je ako z rozprávkového lesa. Neuveríte, ako vyzerá vnútri

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (jacobwitzling)

Túžili ste aj vy niekedy po krásnej malej chatke, do ktorej by ste sa utiahli vždy, keď budete mať ľudí plné zuby? Možno vás inšpiruje táto chatka uprostred ničoho, ktorá vyzerá ako z rozprávkového lesa.

Portál DesignBoom informoval o nádhernej chatke, ktorú predstavili majitelia Jacob Witzling a Sara Underwood ako svoju „hradnú chatku“. Dobrodružný párik oslavuje jej dokončenie, ktoré sa im podarilo za osemnásť mesiacov pomocou rodiny a priateľov. Štruktúra pozostáva z troch vzájomne prepojených drevených zväzkov, obalených šindľom a machom. Strechy sú pre prvok chaty typické. Vnútri majú tiež oddelený šatník.

V odhľahlom prostredí lesa

Chatka sa nachádza v odľahlom prostredí lesa, nie sú tam žiadne cesty a stavba bola z veľkej časti postavená ručne. Manželia čistili miesto a všetok stavebný materiál svojpomocne odnášali, pričom všetko dokumentovali a zverejňovali na sociálnych sieťach.

Foto: Instagram (jacobwitzling)

Pre oboch je to ich vysnívané útočisko v lese s prírodnými materiálmi, hlavne so zelenou strechou pokrytou machom. Obom im pomáhala najbližšia rodina a Jacobov brat Ethan strávil celý rok tým, že im pomáhal so stavbou a brúsil každý centimeter domu.

Foto: Instagram (jacobwitzling)

Plánujú postaviť chatu aj na púšti

Aj keď plánovali, že sa v chatke usadia, nakoniec sa rozhodli inak a budú cestovať. Teraz plánujú vo svojich stavebných projektoch pokračovať a najnovšie by chceli postaviť chatu aj na púšti. Vnútro chatky vyzerá skutočne čarovne a domáci útulný štýl je presne niečo, čo by mnohí ocenili hlavne v dobe, kedy potrebujú ujsť od zvukov mesta. Páči sa vám?