Ďalšia mamička zdieľala svoj status. Prezrádza v ňom tip, ako nemíňať zbytočne veľa peňazí a ešte čosi dôležitejšie

Lucia Mužlová

Foto: facebook so súhlasom autora

Na internete sa objavil status mamičky, ktorá reaguje na veci trošku inak. V dlhom rade v obchode si vypočula zaujímavý rozhovor.

Článok pokračuje pod videom ↓

Sama autorka statusu, pani Judita B. podporuje aj ostatné ženy a matky k tomu, aby sa k danej téme vyjadrili. Nebojte sa a komentujte. Verím, že je tu veľa aktívnych žien a matiek, ktorým záleží na budúcnosti svojich detí. Často býva pod podobnými článkami v komentároch až príliš ticho. Buďte akčnejšie a prispejte svojím názorom. Budeme sa tešiť.

Na margo MDDaleboČo by sme pre tie naše deti neurobili? Stojím v dlhom rade v obchode. Za mnou sa dve mamičky…

Gepostet von Judith Btv am Samstag, 1. Juni 2019

Čo sa teda v statuse písalo a prečo by si ho mal prečítať každý rodič?

Na margo MDD alebo čo by sme pre tie naše deti neurobili?

Stojím v dlhom rade v obchode. Za mnou sa dve mamičky rozprávajú o svojich plánoch na MDD.
Jedna z nich s hrdosťou oznamuje, že keďže má byť pekne, určite zoberú deti niekam do Rakúska. Druhá sa s prekvapením opýta:
„Až do Rakúska?“ 
„Tak vieš, čo by sme pre tie naše deti neurobili?“

Táto rečnícka otázka mi rezonuje v hlave celý deň. Odpoveď pozná každý rodič. Urobili by sme pre nich všetko, čo je v našich silách. A tak ma napadla ďalšia otázka. Robíme pre nich naozaj všetko? Myslím pre ich budúcnosť. Robíme všetko preto, aby dnešná mladá generácia mala budúcnosť?

Pamätáte sa na sci-filmy z 80-tych rokov? Neviem ako vy, ale ja si dodnes pamätám aká som bola prekvapená, keď ukazovali ľudí ako si volajú a pritom sa aj vidia. Že videotelefonáty?! Digitálne noviny? GPS? Teraz sa píše rok 2019 a drvivá väčšina tých vtedy futuristických vymožeností je súčasťou nášho každodenného života. Naše deti vyrastajú v dobe, kedy maloobchodné reťazce podávajú patent na robotické včely. V dobe, keď Slovensko žije od 22.mája na ekologický dlh.

Ale nebavme sa iba o negatívach dnešnej doby! Sústreďme sa radšej na pozitívne a inšpirujúce príklady! Našťastie je ich veľa! Napríklad na Filipínach tento týždeň prijali zaujímavý zákon. Jednou z podmienok ukončenia stredoškolského či vysokoškolského štúdia je zasadiť 10 stromov. Krajina chce týmto spôsobom viesť mladých k ochrane prírody, ale aj zabezpečiť im do budúcna prostredie, kde sa dá dýchať a šťastne žiť. O to sa snažia aj všetci priaznivci, ktorí žijú podľa princípu ‚zero waste‘. Ich počet rastie aj na Slovensku. Títo ľudia ma inšpirujú, aby som v mojom živote urobila určité nevyhnutné zmeny. Vždy keď čítam ich príbehy, tak mám ten pocit, o ktorom som Vám hovorila na začiatku. Uvedomujem si ale, že som na začiatku dlhej cesty. Ako som niekde nedávno čítala: Planétu nezachráni pár nadšencov zero waste. Planéta potrebuje miliardy ľudí, ktorí sa budú čo najviac snažiť priblížiť sa k tomu ideálu.

A aby som nezabudla! Vašim deťom prajem krásny slnečný deň na MDD! Zoberte ich niekam do prírody! A nerobte si ťažkú hlavu z toho, ak nemáte možnosť ich zobrať do Rakúska! Môj synček je najšťastnejší, keď naháňa psa na záhrade u babičky:)

Tu to máte čierne na bielom. Človek, rodič, nemusí míňať veľa peňazí na to, aby boli jeho deti spokojné a šťastné. Niekedy ku tomu povestnému šťastiu naozaj stačí málo. Rozkvitnutá záhrada, psík, smiech a milé slovo. Status si získal už niekoľko lajkov a mamičku obdivujeme za to, že chce pre svoje dieťa lepšiu budúcnosť. Veď ktorý rodič by to nechcel?