Do Vianoc zostáva už len mesiac a predpovede hovoria jasne. Dočkáme sa na sviatky snehovej nádielky?

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Prvú adventnú nedeľu máme za sebou a do Vianoc zostáva už len pár týždňov. Hoci do sviatkov zostáva ešte dosť času na to, aby napadol sneh, momentálne to na výraznejšie ochladenie nevyzerá.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Imeteo, ak sa naplnia vyhliadky na najbližšie týždne, tak rok 2022 bude jeden z najteplejších od začiatku meteorologických meraní. Po mimoriadne horúcom lete a teplej jeseni nás teraz čaká teplotný priemer. Zaujímavosťou tiež je, že sa na severjnej pologuli nachádza najviac jesenného snehu za viac ako 50 rokov. Aj keď snehu je dosť, o zime a nízkych teplotách nemôže byť ani reči.

Ako vyzerá predpoveď na najbližšie týždne?

Ako však vyzerajú predpovede na najbližšie týždne? V ďalších dňoch bude počasie stabilné a ovplyvňovať ho bude tlaková výš, ktorý sa bude rozkladať nad východnou Európou. Počasie na Slovensku bude stabilné, avšak nie slnečné. Súčasne však ku nám príde a vlhkosť, ktorá sa prejaví na zamračených a hmlistých dňoch. Očakávať môžeme aj prehánky, ktoré budú od 500 metrov snehové. Teploty sa budú pohybovať v teplotnom normále a dosahovať budú výšku +1 až +8 °C, v noci pôjdu teploty slabo pod bod mrazu.

Teploty sa meniť nebudú

Slnečnejšie dni prídu v polovici týždňa, no teploty sa meniť nebudú. Cez víkend však môžeme očakávať výraznejšie zrážky na celom území. Tie môžu byť aj snehové, no u nás sa výraznejšie očakávajú len na severe. Počasie by sa malo zlepšiť okolo Mikuláša a na Slovensku bude nadpriemerné počasie bez zrážok. Zatiaľ to teda na sneh veľmi nevyzerá. Do polovice decembra sa výrazné ochladenie nečaká, to sa však môže stále meniť. Podľa najnovších predpovedí by však každý zimný mesiac mal byť nadpriemerný.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk