Tomuto sa hovorí celoživotné poslanie! 94-ročná gynekologička pomáha deťom dostať sa na svet už 72 rokov

KatkaR

Lekárske povolanie nie je považované za úplne bežné, pretože sa o ňom často hovorí ako o poslaní. Obrovská zodpovednosť, ktorú lekári nesú celý život na pleciach, je i pre nich samotných veľkou skúškou. V snahe urobiť tento svet lepším a pomôcť ľuďom v tých najťažších životných situáciách však často obetujú mnoho spánku, voľného času či vzťahov, len aby svojim pacientom pomohli s riešením problémov, s ktorými sa na nich obrátia. Práve o naplnení tohto poslania je aj príbeh 94-ročnej gynekologičky Rozy.

youtube.com

Roza Gavrilovna sa svojej práci oddane venuje už 72 rokov a je právom považovaná za najskúsenejšiu gynekologičku v permskej nemocnici. Okrem obdivu, ktorý si táto sympatická žena zaslúži za pomoc svojim pacientom, si naše srdcia získala i tým, že aj vo svojom pokročilom veku chodí do práce denne na vysokých opätkoch: “Skúšala som nosiť aj iné topánky, ale necítila som sa pohodlne. Bolia ma v nich nohy.“ Navyše, nikdy nepoužíva výťah.

Keď sa od jej životného štýlu presunieme do nemocničného prostredia, začne to byť ešte zaujímavejšie. Najzložitejšie a najkomplikovanejšie prípady prevzala vždy práve Roza – či už sa jednalo o operácie alebo o poradenstvo, ktoré v súčasnosti poskytuje pacientom na gynekologickom oddelení v jednej z nemocníc v ruskom Perme. Roza ukončila štúdium medicíny už v roku 1945, kedy začala zbierať nenahraditeľné skúsenosti a rozvíjať svoju klinickú intuíciu, čo z nej v súčasnosti robí medzi kolegami jedinečnú studnicu múdrosti.

pixabay

Ak by ste sa Rozy chceli opýtať na tajomstvo jej dlhovekosti, v tomto smere je úprimná – spočíva v neustálom pohybe a neposednosti. “Pohyb je život. Iba to mi pomáha udržiavať si čistú myseľ a dáva mi silu vkladať všetku pozornosť a energiu do toho, čo robím,“ vysvetľuje.  Mimochodom, za celú svoju lekársku prax bola Roza práceneschopná iba dvakrát! Podľa slov okolia je Roza ženou, z ktorej sála pozitívna energia a dobrosrdečnosť a  ktorá je vždy perfektne upravená. Okrem vysokých opätkov nedá dopustiť ani na klobúčiky, ktoré sú pre ňu charakteristické.

youtube.com

Zaujímavosťou je tiež fakt, že deti a vnúčatá jej prvých pacientok sú už dnes tiež v celkom pokročilom veku. “Len si to predstavte, raz v mladosti som odrodila dieťa jednej milej ženy, a to dieťa má dnes 60 rokov!“ smeje sa Roza. Vymoženostiam a technológiám, ktoré si v modernej dobe našli uplatnenie i v medicínskej oblasti, sa jej niekedy nechce veriť. Niet sa čo čudovať. Lekári za jej mladých čias o takýchto zdravotníckych pomôckach nemohli ani len snívať.

Žena, ktorá zasvätila 72 rokov svojho života práci, neprestáva ani dnes velebiť lekárske poslanie: “Viete si predstaviť, koľko druhov a odtieňov majú jednotlivé choroby? A aké je niekedy zložité zistiť ich hlavnú príčinu… A akú radosť prežívate, keď takáto choroba začne ustupovať! Môj celý život bol postavený okolo mojej milovanej práce. Nemohla by som žiť inak!“ 

youtube.com

Roza Gavrilovna je príkladom človeka, ktorému patrí náš obrovský obdiv. Dlhé roky, ktoré zasvätila lekárskemu povolaniu sú niečím, vďaka čomu sa táto žena stáva jednoducho nenahraditeľnou. Máte vo svojej rodine alebo okolí niekoho, kto sa svojej práci tiež venuje skutočne oddane, a to telom i dušou? Dajte nám o ňom vedieť.

Pozri aj: Muž jej odrezal obe ruky. Lekár, ktorý jej ich prišíval naspäť, vyrozprával príbeh z operačnej sály. Z jeho slov vás zamrazí

Katuš, takprosto.cc

0
Komentovať