Harry a Meghan sa obuli do kráľovskej rodiny, najväčšie prekvapenie prišlo až neskôr. Takto reagoval kráľ Karol

TASR

Foto: Profimedia/ TASR AP

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu budú pozvaní na korunováciu britského kráľa Karola III. aj napriek „škodlivým“ vyhláseniam, ktoré v TV-dokumente pre spoločnosť Netflix povedali na adresu kráľovskej rodiny.

Článok pokračuje pod videom ↓

Harry (oficiálne Henry) a Meghan budú mať 6. mája miesto na slávnostnom obrade Karola III., ak sa na ňom budú chcieť zúčastniť, uviedol v sobotu denník The Daily Telegraph. Zoznamy hostí na túto „náboženskú“ udalosť vo Westminsterskom opátstve ešte neboli zostavené, ale zdroj zmieneným novinám povedal: „Všetci členovia rodiny budú vítaní.“

Napriek všetkému sú vítaní

Harry v januári 2020 obvinil svojho otca – Karola III. – z klamstva na napätom krízovom stretnutí tzv. megxitu s kráľovnou. Karol III. je údajne zranený kritikou zo strany Harryho a Meghan na adresu kráľovskej rodiny, ale nevzdáva sa nádeje na „vybudovanie mostov“, uviedol denník Daily Express.
Kráľ nechce Sussexov zbaviť ich titulov.

Foto: profimedia

Na korunovačnom obrade 6. mája budú Karol III. aj Kamila – kráľovná manželka – korunovaní pred stovkami hostí vo Westminsterskom opátstve. Avizovaná ceremónia bude „založená na dlhoročných tradíciách a slávnostnom obrade“, ale bude tiež „odrážať úlohu panovníka v súčasnosti a hľadieť do budúcnosti“.