Je to detské väzenie: Mamička sa rozhodla, že jej dcéry nebudú chodiť do školy z bizarného dôvodu

Dana Kleinová

Foto: TikTok (@cassyanneclark) / Pexels

Mamička sa rozhodla vysvetliť, prečo nechce, aby jej deti chodili do školy. Považuje ju totiž za väzenie pre deti a za svojím názorom si stojí.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál kidspot, žena menom Cassyanne Clark sa na TikToku rozhodla vysvetliť dôvody, prečo svoje dcéry Bug a Bunny zobrala zo školy, a uviedla, že sa jej nepáči koncepcia školských tried ani národné učebné osnovy. Považuje totiž formálne vzdelávanie za väzenie a nepáčia sa jej prísne pravidlá, ktoré v škole musia deti dodržiavať.

Foto: Pexels

Má lepšie riešenie

„Myslím si, že škola je väzenie,“ odvážne vyhlásila Cassyanne a dodala: „Osobne si myslím, že dieťa sa viac naučí z vonkajšieho sveta, než keď sedí v triede a učí sa o veciach, ktoré už nikdy nepoužije.“

„Dieťa sedí v triede osem hodín denne, aby mu niekto povedal, že sa nesmie rozprávať s osobou, ktorá sedí vedľa neho,“ argumentovala mama, ktorej sa tento prístup nepáči. Tiež sa jej nepáči to, že ak sa chce dieťa ozvať, musí zdvihnúť ruku a už vôbec nie to, že mu niekto môže povedať „nie“, ak sa spýta, či môže ísť na záchod.

Namiesto toho sa rozhodla minúť približne 950 dolárov mesačne na súkromné týždenné doučovanie svojich detí počas časti týždňa. Zvyšok týždňa, ako hovorí mama, strávia vytváraním nových spomienok a učením sa praktických životných lekcií. Jeden deň napríklad trávia so svojou babkou, ktorá ich učí variť a druhý sa napríklad učia plávať v mestskom bazéne.

„Myslím si, že je to o zdravom rozume. Je to o učení sa od iných ľudí. Ja som jedna z tých, čo čítajú knihy a učia sa z nich, a dúfam, že moje dievčatá budú nasledovať tento príklad,“ prezradila mamička a dodala, že všetko, čo sa nedá naučiť z kníh, sa dá vygoogliť alebo vyrátať na kalkulačke.

@cassyanneclark This might trigger some – but my reasons for pulling my daighters out of school #homeschooling #homeworkout #homeschoolmom #kids #children #reasonsforhomeschooling #trigger #fyp ♬ original sound – Cassyanne clark

Najnovšie články