Jej 8-ročná dcéra prestala jesť, pretože jej v škole povedali, že má nadváhu. Mamička zostala pobúrená

Nikoleta Kottešová

Foto: unsplash

Nešťastná mama, ktorej dcéra chodí do tretej triedy tvrdí, že deti v škole sa museli zúčastniť na teste telesnej kondície, pričom sa merala výška a hmotnosť, aby sa dal zistiť ich BMI index.

Článok pokračuje pod videom ↓

V príspevku na Reddite rozhorčená matka napísala: „Rozdali listy všetkým rodičom, ktorých deti mali nadváhu či obezitu.  Tieto listy boli deťom odovzdané pred triedou a deťom bolo povedané, aby ich neotvárali, že sú určené pre rodičov, ale deti dobre vedeli, na čo sú listy určené.“ Potom si všimla, že jej dcéra je smutná uviedol portál Tyla. „Spýtala som sa jej, aký mala deň a ona len povedala: „Fajn.“ A za normálnych okolností toto dieťa rozpráva nepretržite,“ pokračovala.

Zistila, že má problém

„Stále som sa na ňu pozerala do spätného zrkadla a bola smutná. Prišli sme domov a ja som sa spýtala: Zdáš sa mi smutná, čo sa deje? a ona sa rozplakala a povedala, že je tučná a potrebuje schudnúť.“

„Moja prvá myšlienka bola, kto sakra nazval moje dieťa tučným. Spýtala som sa, prečo to povedala, a ona mi podala list z batohu.“ V liste sa písalo, že má o dve kilá (len dve kilá) viac, ako je priemerné BMI, čo ju podľa listu vystavuje riziku vysokého krvného tlaku, cukrovky a „množstvu ďalších problémov.“ Rodičov požiadali, aby vzali svoje deti k lekárovi a spoločne pracovali na znížení hmotnosti svojich detí.

Foto: unsplash

Podľa nej je všetko v poriadku

Najnovšie články