Láska, akú by si prial každý. Boli svoji takmer 80 rokov, zomreli len pár hodín po sebe

Kristína Hagarová

Reprofoto: Facebook (Julie Fox Insinna)

Hubert a June Malicote, obaja 100-roční, prežili spolu takmer každú etapu svojho života a teraz dokonca zomreli len niekoľko hodín po sebe.

Článok pokračuje pod videom ↓

Podľa portálu NY Post sa romantický príbeh tejto dvojice skončil len minulý týždeň, keď obaja niekoľko hodín po sebe zomreli. Ich syn, 76-ročný Sam povedala, že spolu stále chodievali von. June vážne ochorela len pred pár týždňami a bola umiestnená do hospicu, čo Huberta veľmi zasiahlo. „Skutočne sa zrútil,“ povedal Sam a dodal, že keď svoju milovanú ženu videl v zlom stave, rýchlo sa pohoršilo aj jemu.

Zomreli len pár hodín po sebe

Umiestnili ho taktiež vedľa nej. Pár potom zostal v bezvedomí, ale stále sa držali za ruky, až kým Hubert pokojne nezomrel. Ich syn teraz tvrdí, že jeho otec zomrel na zlomené srdce. Len o 20 hodín neskôr zomrela aj June. „Som smutný, ale nemal by som. Kto môže očakávať, že bude žiť takýto život? Žili spolu dlhý, šťastný život a boli oddaní Bohu a rodine,“ povedal.

Aký bol ich recept na lásku?

Hubert a June sa stretli v kostole v roku 1941. Odvtedy boli spolu, hoci Hubert ďalšiu zimu narukoval k námorníctvu, no stále zostali v konatkte. Spolu mali tri deti, Sama, Jo a Theresu a 11 vnúčat. Podľa nich sa nikdy za celý život nepohádali, čo potvrdili aj ich deti. „Životom sme prechádzali bez problémov, ale nikdy sme neurobili nič, čím by sme si navzájom ublížili,“ povedal Hubert v júni pre Today.

„Keď sa schyľuje k hádke, musíš na pár minút odísť, potom sa vrátiť a zmeníš tému alebo si to proste vyriešiš,“ dodal a povedal, že by si svoj život bez June nevedel predstaviť, čo sa aj potvrdilo. „Keby sme neboli spolu, rozpadne sa aj náš tím,“ povedal.