Ľudia s hnedými očami sú vysoko inteligentní a plné pery značia atraktivitu. Prekvapí vás, čo všetko o vás prezrádzajú jednotlivé časti vášho tela

Lucia Mužlová

Tvar očí, veľkosť nosa či pery. Ak ste si mysleli, že od týchto jednotlivých častí našej tváre závisí len naša fyzická krása, mýlili ste sa. Prezrádzajú toho o nás totižto oveľa viac.

Tvar nosa

V roku 2013 bola v Journal of Craniofacial Surgery publikovaná zaujímavá štúdia. Vedci preskúmali tvar nosa a vzápätí i povahu 1 700 respondentov a následne dospeli k týmto záverom:

 • Ľudia s dlhším nosom sú vo svojom profesionálnom živote veľmi ambiciózni a tvrdo pracujúci. Zväčša sú to perfekcionisti, ktorí pred svojím súkromným životom uprednostňujú kariéru.
 • Ľudia s kratším nosom sú veľmi senzitívni a lojálni. Prvoradá je pre nich rodina.
 • Ľudia s “ostrou” špičkou nosa majú veľký talent na hospodárenie s peniazmi.
 • Väčšie nosové dierky sú znakom toho, že niekto peniaze radšej míňa než šetrí a naopak, menšie nosové dierky majú väčšinou ľudia, ktorí majú veľmi silné puto so svojou rodinou.
pixabay.com

Typ tváre

Aj na type našej tváre záleží a podarilo sa to dokázať istej štúdii z roku 2014, ktorá bola publikovaná v Plos One Journal. Vedcom sa v nej podarilo zistiť, že ľudí s dlhšou tvárou podvedome vnímame ako viac inteligentných, zatiaľčo ľudí s užšou tvárou vnímame skôr ako emocionálne založených než inteligentných. Ľudí so širšími tvárami zas podvedome vnímame ako bezcitných, no zato veľmi úspešných.

Farba očí

Táto zaujímavá štúdia pochádza zo Švédska, konkrétne z Orebro University. Vedci v nej pri skúmaní respondentov zistili, že ako štruktúra našich očí, tak i naša osobnosť sú spojené s čelným lalokom mozgu, ktorý je zodpovedný za formovanie našej osobnosti. Pri respondentoch sa tiež potvrdilo, že:

 • Ľudia s veľkými hnedými očami sú rodenými lídrami a sú vysoko inteligentní. Ľudia s extrémne tmavými hnedými očami sú väčšinou introvertní, tajnostkárski a istým spôsobom “záhadní”.
 • Ľudia so svetlomodrými očami sú vnútorne veľmi silné osobnosti, no bývajú veľmi súťaživí. Ľudia s tmavšími modrými očami sú fyzicky veľmi silní, no bývajú veľmi citliví.

Pery

Jean Haner, expertka na odkrývanie osobnosti ľudí na základe čŕt ich tváre popísala aj to, ako môžete človeka odhadnúť na základe veľkosti jeho pier.

 • Ľudia so štandardnými perami majú tendenciu byť vo vzťahoch nezávislí, oceňujú úprimnosť, no neznášajú zbytočné drámy.
 • Ľudia s veľkými perami bývajú štedrí a spoločenskí.
 • Ľudia s tenkými perami sú zväčša samotári, ktorí bývajú veľmi súťaživí.
pixabay.com

Prsty

Pravdepodobne vás to prekvapí, no istej štúdii sa podarilo dokázať, že to, akí sme, sa dá vyčítať aj z dĺžky našich prstov, a to konkrétne:

 • Ak je váš prstenník dlhší ako váš ukazovák, znamená to, že ste veľmi šarmantnou osobnosťou, ktorá však ako vo svojom osobnom, tak i vo svojom profesionálnom živote rada riskuje.
 • Ak je váš ukazovák dlhší ako váš prstenník, znamená to, že ste rodeným lídrom.
 • Ak sú váš ukazovák a váš prstenník približne rovnako dlhé, znamená to, že komunikácia je jednou z vašich najsilnejších stránok a viete, ako si vo svojom živote udržať rovnováhu.

Pozri aj: Akú farbu očí považuje väčšina ľudí za najatraktívnejšiu? Výsledky výskumu vás pravdepodobne prekvapia

brightside

Najnovšie články