Ľudia sa išli zblázniť za respirátormi, opatrenia bokom. Video, ktoré zverejnil Slovák z obchodu, sa stalo virálne

Kristína Hagarová

Reprofoto: Facebook (Tomas Callo)

Krátke video, ktoré zverejnil Slovák na sociálnych sieťach, sa za pár hodín šírilo po celom internete. Pri jeho pozeraní budete mať pocit, ako keby žiadna pandémia ani nebola.

Článok pokračuje pod videom ↓

Video, na ktoré upozornil portál TVnoviny, má už viac ako tisíc zdieľaní. Množstvo ľudí v obchode spôsobila akciová ponuka obchodného reťazca LIDL na respirátory. Na videu ľudia nedodržujú odstup a sú tesne vedľa seba. Muž, ktorý video zverejnil zároveň k príspevku napísal:

„Karanténa, britská mutácia, zatvorené živobytia mnohých ľudí.
Potom príde štvrtková akcia v Lidli a vy sa môžete so svojimi opatreniami strčiť … hej, tam presne.
Pri pokladni:
Predavačka: pani, nemôžete si zobrať 30 balení, maximum je 10.
Pani: dobre, tak rozdelíme na 3 nákupy
Preto tolerujeme aroganciu, papalášizmus, obchádzanie pravidiel – lebo sami takí sme.“

Zvýšený dopyt po respirátoroch

Portál taktiež oslovil hovorca LIDL predajne Tomáša Bezáka, ktorý povedal, že enormne zvýšený dopyt po respirátoroch bol pravdepodobne výsledkom viacerých okolností, čím pravdepodobne narážal na vyhlásenie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, ktorý povedal, že ľuďom odporúča nosiť respirátory namiesto rúšok.

Zlyhali opatrenia?

Každý obchod je momentálne limitovaný počtom ľudí na predajni, je preto otázne či konkrétna predajňa nezlyhala počas dodržiavania opatrení. To zabezpečuje podľa hovorcu pracovník súkromnej bezpečnostnej služby. V komentároch sa objavilo ďalšie video, konkrétne z Prešova, kde to vyzeralo veľmi podobne, ako v tejto predajni.