Na Slovensko dorazila ďalšia vlna sneženia. Predpoveď počasia dobré správy neprinesie

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Prvá vlna sneženia je za nami a pred nami je ďalšia. Už v noci nad naše územie postúpila ďalšia vlna sneženia, ktorá priniesla nové centimetre snehu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Imeteo, počasie včera komplikovalo dopravu hlavne na severe Slovenska. Dopravné nehody komplikovali situáciu, a to hlavne pod Strečnom a v ranných hodinách sa problémy vyskytovali najmä na horských priechodoch Banskobystrického kraja. Popoludní sa situácia začala zlepšovať a keďže teploty stúpli nad bod mrazu a sneh z vozoviek sa začal strácať.

Prichádzajú vlny sneženia

Večer nad naše územie začalo opäť mieriť zrážkové pole, ktoré do rána prinieslo viac ako 10 centimetrov snehu. Snehová pokrývka rástla v polohách nad 400 metrov. Na severe snežilo, na západnom Slovensku prišiel však dážď. Najviac snehu má Orava. Počasie sa však zlepšovať nebude a do konca týždňa nás čaká ešte niekoľko snehových vĺn.

Foto: archív TASR

Podľa aktuálnych modelov sa počíta s poriadnou snehovou nádielkou, a to hlavne na severe územia. „Celý tento týždeň by mal byť na severe Slovenska zasnežený a prinesie desiatky centimetrov nového snehu. V našej oblasti však bude aj horšie. V Alpách by podľa aktuálnych správ malo napadnúť viac ako 300 cm snehu,“ uvádza portál.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk