Najkrajšie vianočné adventné vence aj od našich čitateliek, ktorými sa môžete inšpirovať tento rok aj vy

Lucia Mužlová

pinterest

Vianoce sú za rohom. Áno, je to celkom šokujúca správa, hlavne keď sa zamyslíme nad tým, že ešte pred pár týždňami sme pobehovali v plavkách po pláži a vychutnávali si zmrzlinu či studené nápoje. Momentálne sa tešíme tak trochu daždivej a sychravej jeseni, no určite už mnohé z vás uvažujú nad adventným vencom, ktorý bude tento rok zdobiť aj váš stôl. Nezabudnite, že prvá adventná nedeľa je 3. decembra. Inšpirujte sa aj vy, naozaj sa je na čo pozerať.

Článok pokračuje pod videom ↓

Momentálne sú trendy venčeky, ktoré v sebe nesú prvky prírody. V kurze je stále čečina, sušené ovocie, imelo, sušené šípky a to všetko skombinované s vianočnými ozdôbkami a slávnostnejšími sviečkami. Tí, ktorí majú radšej minimalizmus môžu staviť napríklad na čisté drevo. Minulý rok som do domácnosti vyrobila adventný veniec, ktorý som vyrobila nasledovne:

Vybrala som si drevené polienko, ktoré mi manžel rozpílil na polovicu a pekne ho vybrúsil a nalakoval. Plochou stranou bolo položené na stole a na druhej strane sme urobili 4 otvory na sviečky. Pomocou dláta sme vyzerali otvori a taktiež sme ich vybrúsili a zalakovali. Takýto „venček“, ktorý nie je originál veniec sme mali položený na stole a vyzeralo to naozaj veľmi elegantne. Tieto inšpirácie posunú Vianoce na iný level.

 (Lucia M.)

Najnovšie články