Najlepší outfit večera vyhrala Katy Perry, hoci na Met Gala vôbec nebola. Išlo o podvod, ktorému naleteli tisíce ľudí

Dana Kleinová

Foto: Profimedia

Známa speváčka rozhodne počas rokov patrila k najvýraznejším osobnostiam Met Gala. Splniť tému jej nikdy nerobilo problém, a tak nik nespochybňoval, keď sa na internete objavili jej tohtoročné fotky. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Témou tohtoročného Met Gala bolo „Šípkové Ruženky: Znovuprebudenie módy“ a dresscode znel „Záhrada času“. Od celebrít sa preto očakávali rôzne kvetinové outfity, čo mnohí aj splnili a niektoré osobnosti dokonca našli spôsob, ako do svojho outfitu zakomponovať aj koncept času, napríklad kabelkou v tvare presýpacích hodín. Najviac však svojím outfitom ohúrila speváčka Katy Perry. Chyták je v tom, že na Met Gala tento rok nebola.

Foto: Profimedia

Falošné fotografie

Internet zaplavili fotografie celebrít na Met Gala. Medzi najviac diskutované patrili napríklad outfity herečky Zendayi, speváčky Demi Lovato či influencerky Emmy Chamberlain. Jeden outfit však medzi všetkými vynikol a objavovali sa príspevky s pochvalami, medzi ktorými by ste kritické hodnotenie hľadali len ťažko.

Na sociálnych sieťach sa rozšírila fotka Katy Perry vo veľkých kvetmi posiatych šatách, ktorých zakončenie pripomínalo kríky. Na druhej virálnej fotke má zas na sebe sukňu z listov a kvetov a k tomu korzet, na ktorom sa nachádza obrovský kľúč. Ani jedna z týchto fotografií však nie je skutočná, ale AI, teda vytvorená pomocou umelej inteligencie.

To že nejde o skutočné fotografie, potvrdila samotná speváčka na sociálnej sieti. Zdieľala totiž tieto fotografie s popisom: „Nemohla som prísť na MET, musela som pracovať.“

K fotografiám tiež pridala screenshot konverzácie so svojou mamou, ktorá jej poslala jednu z týchto fotiek aj s pochvalou, že vyzerá úchvatne. Katy jej hneď vysvetlila, že sa nechala nachytať na AI podvod, no sama tým vyzerala byť pobavená.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa KATY PERRY (@katyperry)

Najnovšie články