Najskôr tvrdila, že dieťa v kočíku zmizlo. Matka ale svojho mŕtveho syna zaťažila v rieke kameňmi

TASR

Foto: Kenyh Cevarom / CC BY-SA

Štvormesačný chlapček, ktorého matka mŕtveho ukryla do rieky Labe v stredočeskom okrese Mělník, bolo zaťažené kameňmi. Hovorkyňa polície Markéta Johnová to v piatok potvrdila spravodajskému serveru Novinky.cz. Matka pôvodne policajtom tvrdila, že syn aj s kočíkom zmizli, keď zaspala v parku na lavičke.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vyšetrovanie prípadu stále pokračuje. Polícia dala vypracovať znalecké posudky. Matka zatiaľ nebola obvinená. V uplynulých dňoch polícia uvádzala, že do úvahy prichádza trestný čin z nedbalosti. Na tlačovej konferencii v utorok 2. júna kriminalisti informovali, že ako príčina smrti dojčaťa bol stanovený syndróm náhleho úmrtia. Matka podľa polície nevedela, čo si s mŕtvym dieťaťom počať, a preto ho odniesla do rieky. Dieťa zomrelo niekoľko dní pred incidentom a žena potom sama polícii ukázala, kde syna odložila. Polícia zatiaľ neuviedla, či bola žena pod vplyvom alkoholu alebo drog.

Telo štvormesačného chlapca našli policajti po rozsiahlom pátraní ešte v sobotu popoludní 30. mája pri rieke Labe pri obci Vliněves neďaleko Hořína, odkiaľ chlapec v piatok popoludní 29. mája zmizol aj s kočíkom. Matka sama nahlásila zmiznutie svojho syna.

Pôvodne tvrdila, že sa so synom vydala do miestneho lesoparku v obci Hořín, kde sa s chlapčekom aj opaľovala. Podľa svojich slov na chvíľu zaspala, a keď sa zobudila, kočík ani dieťa tam už neboli. Rozbehlo sa pátranie, na ktorom sa zúčastňovali policajti, hasiči, potápači aj dron. Následná súdna pitva vylúčila cudzie zavinenie.

Najnovšie články