Nikdy som nevedela, ako si vybrať dobrú ovocnú šťavu. Tieto 4 triky mi v tom skvele pomohli

Michal Blaško

Ak aj vy patríte k šťavomilom, tento článok je pre vás ako uliaty. Dozviete sa, aké vlastnosti by mala mať naozaj poriadna ovocná šťava a dáme vám tip, ktorú značku sa fakt oplatí piť.

Článok pokračuje pod videom ↓

1. Všímajte si ovocie

To ste nečakali, že? Autentická šťava sa lisuje z vyberaného ovocia. Rovnako ako pri víne je rozdiel medzi Cabernet Sauvignon a Pinot Noir, alebo francúzskym a austrálskym vínom, tak aj pri šťavách môžu byť rozdiely obrovské. Základný rozdiel je v ovocí. Všímajte si chuť a zistite, kto používa výberové ovocie.

2. Je lisovaná za studena?

Keď si odšťavujete pomarančovú šťavu doma, varíte kvôli tomu pomaranče? Alebo ich žehlíte? Okrem toho, že by to vyzeralo divne, stratili by ste vitamíny, enzýmy a minerály z ovocia. Lisovanie za studena (alebo cold pressed) sa zo všetkých postupov najviac podobá domácemu odšťavovaniu. Využíva sa obrovská sila lisu, nič viac. Vďaka tomu živiny ostanú tam, kde majú – v šťave. Hľadajte šťavy cold pressed.

3. Nepodceňujte obal

Tieto vlastnosti nemusíte browsovať na mobilnom nete pred každým regálom so šťavami, stačí si poriadne pozrieť obal. Značka, ktorá si dá prácu s tým, aby vám ponúkla skutočnú kvalitu, sa s tým určite rada podelí na obale.

4. Dobrá šťava potrebuje chlad

Aby to dobré zo šťavy vo fľaši prežilo, potrebuje byť v chlade! Dobrú šťavu preto hľadajte v chladničke. Takisto sa pozrite na etiketu, malo by byť na nej napísané, či potrebuje chlad.

Aj vás prepadla po tomto článku chuť na ozajstnú ovocnú šťavu? Máme pre vás tip – všetky vymenované vlastnosti nájdete v šťavách a smoothies Limeñita.

A navyše, ak sa teraz zapojíte do jednoduchej súťaže kliknutím na obrázok, môžete mať odšťavené ovocie na celý rok zadarmo.

sutaz-limenita

Najnovšie články