Ako si vybrať oblečenie podľa typu postavy? Ak budete poznať toto, stane sa z vás kráľovná!

Monizz

Ženy, ktoré svoj vzhľad neberú na ľahkú váhu vedia, že výber správneho strihu oblečenia je základným kľúčom k úspechu. Je jedno, či máte kilá navyše alebo by ste, naopak, pristali nejaké si zaobstarať. Ak viete, čo a ako nosiť, potom ste kráľovnou nech máte akúkoľvek postavu.

Článok pokračuje pod videom ↓
takprosto.cc

Ako na to? Je to jednoduché. Predovšetkým musíte vedieť, ktorý typ postavy je ten váš. Od toho sa odvíjajú ďalšie súvislosti, ako je kvalita, farba, vzor či rozmanitosť štýlov. Odev môže vaše nedostatky rovnako šikovne zakryť, ako na ne aj upútať. Presne preto prinášame tento článok. Aby sa každá žena cítila krásna, nech by jej vlastná postava akokoľvek nebola po chuti.

Obrátený trojuholník

Máte širšie ramená a užšie boky? Potom je vaša postava typicky atletická, teda ľudovo povedané ako obrátený trojuholník. Harmóniu línií docielite tým, že vyrovnáte hornú a spodnú časť aspoň do jednej roviny. Vyberajte si oblečenie, ktoré zvýrazňuje boky. Neobliekajte si topy a šaty, ktoré upriamujú pozornosť na oblasť ramien či trupu. Vhodné sú šaty A-strihu, ktoré vás veľmi zoženštia a zároveň opticky vyrovnajú. Voľte jednoduché štýly, upokojujúce farby. Nie vzory a krikľavé látky. Svoju úlohu dobre splnia aj dlhšie visiace koráliky, ktoré vás takisto opticky zúžia. Rozhodne zabudnite na goliere, široké rukávy či ramenné vypchávky.

takprosto.cc

Obdĺžnik

Rovnaká línia ramien, bokov a takmer žiaden pás. Ste typ obdĺžnika, typicky tínedžerskej postavy. Aj tu sa dá urobiť veľa, ak sa chce. V prvom rade bude treba rozšíriť ramená a boky, aby ste opticky vytvorili pás. Rozhodne nenoste priliehavé šaty, ale voľte vzory, ktoré ilúziu „dosky“ celkom nabúrajú. Potrebujete úzke rovné nohavice, sukne v A-strihu a veľa veľa vzorov, hlavne zvislých pásikových.

takprosto.cc
takprosto.cc
takprosto.cc

Presýpacie hodiny

Ženy majúce postavy presýpacích hodín sú považované za bohyne. Všetko oblečenie na nich vyzerá fantasticky a vo všetkom budú vyzerať žensky. Hlavnou ozdobou takejto postavy sú vlastne krivky, takže o ich zvýrazňovaní nemôže byť reč. Ak však predsa len chcete vyzerať ako Kardashianky, pokojne zvýraznite spodnú časť tela vzormi. Dodá vám to síce kilá navyše, no treba povedať, že niektorí muži to priam milujú. Krivky môžete zakryť len šatami vrecovitého tvaru, ktoré sú v súčasnosti mimoriadne moderné. Nevoľte však šaty priliehavé, skôr voľné.

takprosto.cc
takprosto.cc
takprosto.cc

Hruška

Ak máte širšie boky a užšie ramená a trup, vašu postavu pokojne zaraďte pod typ hrušky. Aj tento typ je veľmi vďačný, pretože s pár vylepšeniami môžete vyzerať mimoriadne žensky bez väčších ťažkostí. Jediná nevýhoda pri takýchto postavách je to, že sa im neodporúčajú nosiť rozširujúce sukne a práve tie robia zo žien ženy. Nevadí. Pokojne si dajte sukňu úzku a radšej zdôraznite hrudník, trup, ramená, Doprajte si goliere, volány a čačky na krk. Nezabudnite, že zväčšiť musíte svoj vrch a spodok nechať tak.  Pri tejto postave je tiež dôležité nosiť podpätky. Budete pôsobiť opticky vyššie a odpútate pozornosť od širokých bokov.

takprosto.cc
takprosto.cc

Jablko

Vertikálne vzory, šípky, švíky – toto všetko vám pomôže vyzerať opticky štíhlejšie, ak máte typ postavy jablka, teda problematické bruško. Nenoste priliehavé oblečenie, ale ani široké. Vyberajte si hlbšie výstrihy, ideálne véčkové. Rozhodne si nedávajte vrecovité šaty ani voľné blúzky, pretože sa nielen viac rozšírite, ale aj upozorníte na svoje nedostatky. Veľmi žensky budete vyzerať v šatách antického štýlu, ale aj v elegantnej čiernej. Tá okrem toho, že opticky zužuje, dodáva aj šarm a odpútava pozornosť od nedostatkov. Tmavšie odtiene noste v spodnej časti tela a svetlejšie a potlačené naopak navrchu. Nebojte sa experimentov, aj vaša postava môže vyzerať dokonale, ak sa trochu posnažíte a nakúpite tie správne kúsky.

takprosto.cc
takprosto.cc

Zdôraznite svoju individualitu a vykašlite sa na komplexy. Väčšina žien aj tak nemá postavu modeliek a faktom ostáva, že niektoré to budú mať po vizuálnej stránke v živote jednoduchšie. To však neznamená, že tie „nešťastnejšie“ typy postáv so sebou nemôžu nič urobiť. Módny priemysel ponúka tovar, farby, vzory, tvary od výmyslu sveta. Každá z nás si v ňom môže nájsť pre to pravé orechové.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články