Obľúbenú slovenskú destináciu v Chorvátsku zasiahlo zemetrasenie. Zaznamenali ho aj na Slovensku

Kristína Hagarová

Ilustračné foto: unsplash

Chorvátske mesto Split zasiahlo v neskorých hodinách silnejšie zemetrasenie. Jeho epicentrum ležalo na chorvátsko-bosnianskych hraniciach. Otrasy pritom cítili aj na miestach vzdialených viac ako 200 kilometrov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Imeteo, hlavné prístavné mesto Chorvátska zasiahlo silné zemetrasenie, ktorého intenzita je veľmi významná. Hlásené nie sú zatiaľ žiadne obete ani zranené osoby. Zemetrasenie malo podľa prvých informácií magnitúdu 5.1, neskôr ho znížili na 4.7 a bolo citeľné na celom pobreží. Epicentrum ležalo asi 40 kilometrov od Splitu v hĺbke 5 kilometrov.

Najsilnejšie otrasy

Najsilnejšie otrasy boli v Trilji, kde sa aj rozozvučali sirény a ľudia vybehli na ulice. Zemetrasenie trvalo asi 10 sekúnd. Silné otrasy cítili vo všetkých obľúbených destnáciách od Zadaru až po Dubrovník, no cítili ho aj v Rijeke alebo Záhrebe. Najzaujímavejšie však je, že zemetrasenie zaznamenali aj na Slovensku, konkrétne ho zaznamenal seizmogram z Modry.

Chorváti sú na zemetrasenia vo všeobecnosti zvyknutí, no to dnešné patrilo k silnejším. Minulý rok zasiahlo Chorvátsko najsilnejšie zemetrasenie za 140 rokov, ktoré si vyžiadalo aj jednu obeť.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk