POZOR! Vypočítajte si sumu 13. dôchodku. Sociálna poisťovňa ho začne vyplácať už v tento dátum

SITA

Foto: maxpixel

Sociálna poisťovňa opäť pripravila pre dôchodcov kalkulačku na výpočet trinásteho dôchodku. Kalkulačka im rýchlo vypočíta, v akej výške dostanú tento dôchodok už v novembri tohto roka.

Poisťovňa ju zverejnila na svojej webovej stránke. „Jej použitie je jednoduché. Dôchodca do nej vpíše sumu dôchodku, resp. jednotlivých dôchodkov, ktoré poberá. Po kliknutí na políčko Vypočítať ihneď zistí, v akej výške dostane 13. dôchodok v roku 2021,“ uviedla Sociálna poisťovňa v tlačovej správe.

Čo pre to musíte urobiť?

Kalkulačka umožňuje zápis aj v inej mene ako euro, pričom zabezpečí prepočet danej meny na euro. Na prepočet dôchodku z cudziny sa použije referenčný výmenný kurz určený Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska, ktorý je platný 1. septembra 2021.

Sociálna poisťovňa vyplatí trinásty dôchodok v novembri tohto roka automaticky, netreba oň žiadať. Jeho maximálna výška bude 300 eur a dostanú ju tí dôchodcovia, ktorí majú dôchodok v sume 218,06 eura a nižšej. Poberateľom dôchodku v rozpätí od 218,07 eura do 912,50 eura sa trinásta penzia bude znižovať až do minimálnej sumy 50,01 eura. Najnižší 13. dôchodok 50 eur dostanú dôchodcovia, ktorí majú dôchodok 912,51 eura a vyšší.

Kalkulačku nájdete TU.

7
Komentovať