Obrovské gesto pre kamaráta. 12-ročný chlapec už 6 rokov každý deň nosí spolužiaka do školy na chrbte

Gabriela Kinčoková

Foto: screenshot youtube

Na prvom mieste mnohých z nás je rodina. Bez rodiny si nevieme predstaviť deň a samozrejme ani život. Avšak veľkou oporou v tých najhorších časom nám dokážu byť práve priatelia. Vyčarujú vám úsmev na tvári práve vtedy, keď to vaša situácia potrebuje a ponúknu vám svoje rameno na vyplakanie vo chvíli, keď sa cítite na dne. Priateľstvo jednoducho k životu patrí. Ukážeme vám príbeh silného priateľstva, ktoré sa stalo virálne.

Článok pokračuje pod videom ↓

Xu je ako každý 12-ročný mladý chlapec. Každý deň chodí do školy, smeje sa s priateľmi, avšak popritom robí niečo, čo láme tisícky sŕdc po celom svete. Každý jeden deň už celých 6 rokov nesie na chrbte svojho priateľa, ktorý trpí svalovou chorobou, ktorá mu nedovolí samému chodiť. To všetko robí len preto, aby sa jeho malý kamarát mohol dostať do školy. Obe deti žijú v čínskej provincii Sichuan. Xu robí všetko  preto, aby jeho priateľ mohol absolvovať školskú dochádzku.

„Ja vážim viac ako 40 kg a Zhang Ze váži len úbohých 25 kg. Myslím si preto, že je v poriadku ak ho ponesiem,“ povedal pre MailOnline Xu. „Xu je môj najlepší priateľ. Každý deň ma nie len nosí do školy, ale tiež sa so mnou učí a hrá. Ďakujem mu za to, že sa o mňa celý deň stará,“ povedal malý bojovník Zhang Ze preMailOnline

Ich kamarátstvo sa začalo už v prvom ročníku na základnej škole. Zhang Ze trpí týmto ochorením už od svojich 4 rokov. Nemá absolútne žiadnu kontrolu nad svojimi nohami. Má veľmi veľké šťastie, že aj vo svojom stave môže plnohodnotne navštevovať školu. Nie je to pre Xua ľahké, no on to každý deň robí s radosťou. „Som väčší ako on. Keby som mu nepomohol ja, asi by to neurobil nikto iný,“ dodal Xu. Jeden z učiteľov prezradil, že Xu veľmi tvrdo pracuje a vo všetkom sa snaží. „Po mnohých rokoch, po tom čo robí pre Zhanga Ze sa nikdy pred nikým nesťažoval,“ povedal pre MailOnline učiteľ.

Kamarátstvo musí byť čisté a nezištné, presne ako vzťah medzi týmito dvomi chlapcami. Čo si o tom myslíte vy?

ladbible.com