Obrovský úspech Slovenky, získala titul svetovej šampiónky. Predtým sa to podarilo len Zore Czoborovej

Dana Kleinová

Foto: Instagram (radkaprocoach)

Slovensko neustále dokazuje, že hoci sme malá krajina, rodia sa u nás úspešní ľudia. Najmä čo sa týka športu. Teraz sa to potvrdilo znova, keďže krásna Slovenka získala titul svetovej šampiónky. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Novinky, v našej krajine žijú profesionálni športovci, ktorí ukázali, že aj ľudia z malej krajiny to dokážu dotiahnuť naozaj ďaleko. Najnovšie sa medzi nich zaradila 40-ročná Radka Szombathová, ktorá sa stala majsterkou sveta IFBB Elite Pro v kategórii bikini fitness masters.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Radka Szombathová (@radkaprocoach)

V posilňovaní je ako ryba vo vode

Atraktívna brunetka za svoju kariéru stihla získať už niekoľko titulov. Ako uvádza na svojej stránke, súťaženiu v bikini fitness sa venuje od roku 2015, hoci sa o šport zaujíma od malička a môže sa pochváliť aj úspechmi z iných disciplín. Napríklad titulom Majsterky Slovenska v behu na 100 m z roku 2000.

V roku 2018 sa stala absolútnou majsterka Európy bikini masters a o rok neskôr vicemajsterkou Sveta ELITE PRO bikini masters. V roku 2023 sa môže pochváliť ďalším víťazstvom, ktoré jej tentoraz prinieslo zlatú medailu a potvrdilo, že všetko jej úsilie stálo za to.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Radka Szombathová (@radkaprocoach)

Najnovšie články