Ochrankár požiadal ženy, aby si nasadili rúško. Tie ho 27-krát bodli nožom

TASR

Foto: unsplash

Dvom sestrám obvineným z toho, že v nedeľu 27-krát nožom pobodali ochrankára obchodu v časti West Side amerického mesta Chicago, keď ich požiadal o nasadenie rúška a použitie dezinfekcie na ruky, nariadili v utorok väzbu bez možnosti prepustenia kaucie.

Informovala o tom tlačová agentúra AP. Údajný útok v nedeľu večer 25. októbra spáchali dve podozrivé, Jessica Hill (21) a Jayla Hill (18). Ich 32-ročnú obeť hospitalizovali v kritickom stave. Uviedla to policajná hovorkyňa Karie James. Hádka sa začala, keď ženy odmietli splniť požiadavku ochrankára, aby si nasadili rúško, a vyústila do fyzickej potýčky – jedna zo žien muža udrela.

Foto: unsplash

Vytiahla nôž

Jessica Hill údajne vytiahla zo zadného vrecka nôž a začala muža bodať, zatiaľ čo Layla Hill ho držala za vlasy, aby zostal na mieste. Muž bol pobodaný do hrude, chrbta a rúk. Obe ženy polícia zatkla na mieste činu, v neďalekej nemocnici im ošetrili menšie rezné poranenia.

Majú poruchu?

V utorok počas pojednávania na súde okresu Cook o prípadnom prepustení na kauciu právnička oboch sestier vyhlásila, že k pobodaniu došlo v sebaobrane. Dodala, že sestry trpia bipolárnou poruchou. Prokuratúra uviedla, že ochrankár sa k obom ženám pred ich útokom vôbec nepriblížil.

0
Komentovať