Pápež František: Tento úprimný odkaz má pre všetkých rodičov, ktorí zistili, že ich deti sú homosexuálne orientované

Lucia Mužlová

Čo sa homosexuality týka, na Slovensku sme ešte bohužiaľ stále v názoroch na túto tému tzv. za opicami. Všetko neznáme a nové odsudzujeme a častokrát sa ešte aj dnes aj osobne stretávam s názormi typu: „Je to choroba“. Áno, každý má právo na slobodu prejavu, no každý má taktiež právo na slobodu, čo sa orientácie týka. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Najväčšie rozpory samozrejme vznikajú vtedy, keď sa do týchto tém pustí cirkev. Homosexualita je všeobecne braná ako hriech, prípadne niečo, čo je proti prírode. Nedávno sa samotný pápež František rozhodol vysloviť myšlienky, ktoré však ľudí rozdelili na dva tábory.

View this post on Instagram

EN: Dear fathers, happy Feast of St. Joseph! Follow his example when caring for your children as they grow up in wisdom and grace. PT: Queridos Papais, felicitações pelo seu dia! Sejam para os seus filhos como São José: guardiões de seu crescimento em idade, sabedoria e graça. ES: Queridos papás, ¡felicidades en su día! Sean para sus hijos como san José: custodios de su crecimiento en edad, sabiduría y gracia. IT: Cari papà, auguri nel vostro giorno! Siate per i vostri figli come san Giuseppe: custodi della loro crescita in età, sapienza e grazia. FR: Chers papas, meilleurs vœux en ce jour! Soyez pour vos enfants comme Saint-Joseph: les protecteurs de leur croissance en âge, sagesse et grâce. PL: Drodzy ojcowie, wszystkiego najlepszego z okazji waszego święta. Bądźcie dla swoich dzieci jak św. Józef: opiekunami ich dojrzewania, mądrości i łaski. DE: Liebe Väter, alles Gute zum Vatertag! Seid für eure Kinder das, was Josef war: Hüter ihres Wachsens an Alter, Weisheit und Gnade! #fathersday, #DiadoPai, #DiadelPadre, #festadelpapà, #saintjoseph, #saojose, #sanjosé, #sangiuseppe

A post shared by Pope Francis (@franciscus) on

Čo by mali urobiť rodičia, keď sa im ich vlastné dieťa zdôverí s tým, že je gay alebo lesbička? Novinárom František odpovedal nasledovne: „Hovorte spolu, modlite sa a majte pochopenie. Nereagujte negatívne. Homosexuáli tu boli vždy a akákoľvek modlitba k rodine a láske je ďalším logickým krokom. Dajte deťom priestor pre vyjadrenie svojho názoru. Vy ako rodičia nereagujte mlčaním. Ak budete dieťa ignorovať, ukazujete tým len nedostatok materstva alebo otcovstva v sebe. Každé dieťa má právo na rodinu a rodina by ho nikdy nemala odstrčiť, ani kvôli inej orientácii.“

Čo si myslíte o jeho slovách? Určite stoja za zamyslenie a možno pomôžu k zmiereniu aj vám. Aký je váš názor na inú orientáciu? Myslíte si, že sa chováte tolerante?

Pozri aj: Bili ste sa so svojim súrodencom? Podľa vedcov z vás vyrástol lepší a slušnejší človek

Lucia M., popsugar.co.uk

Najnovšie články