Po rokoch sa objavili silné zábery princeznej Diany: Na smutné výročie smrti vyjde autentický dokument

Kristína Hagarová

Foto: Profimedia

25 rokov od tragickej smrti princeznej Diany uzrie svetlo sveta dokument Princezná, ktorý sleduje jej život na očiach verejnosti prostredníctvom archívnych audio a video záberov.

Ako informuje portál People, dokument vyjde na HBO a pred pár dňami zverejnili ukážku, ktorá sa dotkla nejedného fanúšika kráľovskej rodiny. Film bude mať premiéru 13. augusta a skúma zložitý vzťah princeznej Diany s médiami od prvých dní romániku s princom Charlesom, až po ich rozchod a tiež to, ako šialenstvo paparazzov prispelo k Dianinej tragickej smrti v roku 1997, keď mala 36 rokov.

Dokument je aj o jej vzťahu s médiami

Dokument Princezná je ponorením do Dianinho života v neustálom žiarení reflektorov médií. „Dovíja sa ako v súčasnosti a umožňuje divákom zažiť ohromnú adoráciu, ale aj skúmanie každého Dianinho pohybu a neustáleho posudzovania jej postavy. Prostredníctvom archívnych materiálov je film aj odrazom spoločnosti, odhaľuje vlastné záujmy, obavy a túžby verejnosti,“ uviedla spoločnosť.

Ostro sledovaná princezná

Trailer sa začína zásnubným rozhovorom princeznej Diany a princa Charlesa, keď sa ich pýtali na prvé dojmy zo seba navzájom. „Pamätám si, ako som si pomyslel, že je to veľmi veselá, zábavná a atraktívna 16-ročná žena,“ povedal princ Charles. Prostredníctvom klipov je zachytený aktívny záujem verejnosti o Dianu od prenasledovania fotografmi, až po obkľúčenie davom počas zásnub.

Ďalšie silné zábery ukazujú Dianu, ktoré dáva ruku cez objektív fotoaparátu, požiar na hrade Windsor v roku 1992 a princa Williama a Harryho na pohrebe ich matky. Trailer sa končí rozhovorom princa Charlesa s mladým princom Williamom, zatiaľ čo Diana sa na neho zamračene pozerá.

0
Komentovať