Počítanie kalórií aj 30-dňová výzva. Toto sú 4 najlepšie fitness aplikácie pre ženy, ktoré sú úplne zadarmo

Lucia Mužlová

Foto: unsplash/kalorické tabuľky

Mobilný telefón sa stal bežnou súčasťou našich životov. Každý ho využíva na rôzne účely a telefonovanie už nie je primárna funkcia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Aplikácie využívame najmä na písanie, do tejto skupiny spadajú najmä Messenger alebo Whatsapp či Viber. Na ploche nám nechýbajú aplikácie Facebooku a Instagramu a samozrejme základné ikony pre Youtube alebo Gmail. Do telefónu si môžeme zadarmo stiahnuť naozaj aplikáciu na všetko. Nechýbajú bežné, ktoré denno denne využívame, kam spadajú aplikácie obľúbených obchodov, kde nakupujeme, prípadne aplikácie, ktoré nás v živote posúvajú alebo motivujú.

Ženy najčastejšie vyhľadávajú aplikácie, ktoré by im pomohli pri ich fitness ceste. Napriek tomu, že nás na začiatku jari zasiahla vlna pandémie a formovanie postavy do plaviek nebola priorita, niektoré aplikácie v našich telefónoch stoja za zmienku. Pomáhajú pri zdravom stravovaní ale aj cvičení, prípadne nás posúvajú bližšie k cieľom tak, že nás nenásilne donútia vytvoriť si zdravé návyky. Vybrali sme 4 najpopulárnejšie aplikácie, ktoré nájdete v Appstore alebo v Google play. Ktoré aplikácie majú ženy najradšej?

Kalorické tabuľky

Prtscreen google play

Prehľadná aplikácia, ktorá vám umožní sledovať si svoj príjem a výdaj kalórií počas dňa. Funguje na princípe kalendáru, takže sa dostanete k všetkým údajom za sledované obdobie. Na začiatku si určíte svoj cieľ, napríklad váhu, ktorú chcete dosiahnuť a aplikácia vám vypočíta na základe výšky a váhy príjem ,ktorý by ste denne nemali presiahnuť. Veľkou výhodou je, že v databáze sa nachádzajú takmer všetky potraviny, ktoré na Slovensku v obchodoch nájdete.

Vytvoriť si môžete aj vlastné recepty, kde si zadáte suroviny, gramáž a následne si viete spočítať, koľko kalórií má vami pripravené jedlo. Skvelá aplikácia na to, aby ste sa udržali vo forme, pričom máte presné záznamy o prijme tukov, sacharidov a bielkovín v presnom pomere na základe toho, čo ste jedli. Ak ste ju ešte nevyskúšali a chcete s rátaním kalórií začať, je to ideálna voľba.

Fit recepty

Prtscreen google play

Ak hľadáte inšpirácie na zdravé recepty, nájdete ich práve v tejto aplikácii. Raňajky, obedy a večere sú samozrejmosťou, no nachádzajú sa tu aj tipy na menšie jedlá, ktoré sú vhodné na desiatu alebo olovrant, či malý snack počas dňa. Jedlá sú rozdelené do kategórií, takže si to svoje nájde každý, kto sa nestravuje bežne, ale je napríklad na diéte.

Skvelou výhodou sú aj recepty na zdravé pečenie, nájdete tu tipy na to, ako piecť bez múky a cukru a samozrejme s presným popisom prípravy, surovín, času potrebného na prípravu a aj náročnosti. Pri každom recepte sa nachádza aj výpočet kalórií, čo vám pomôže lepšie sa orientovať, ak si ich rátate. Recepty sú rýchle, jednoduché a nie sú komplikované, takže ich zvládne každý.

Smiling Mind

Prtscreen google play

Jedinou nevýhodou tejto aplikácie je, že je po anglicky, no ak máte aspoň základné znalosti, bude pre vás určite vhodná, pokiaľ vám záleží na tom, aby ste sa vo svojich cieľoch posúvali stále ďalej. Túto aplikáciu vytvoril tým psychológov a odborníkov na vzdelávanie a pomáha ľuďom lepšie porozumieť svojej ceste životom. Prinesie vám rovnováhu a rovnako vám pomôže ostať fit. Ak chcete žiť zdravo, najskôr je potrebné mať aj zdravú myseľ.

Táto aplikácia vám pomôže lepšie zvládať stres a výzvy bežného života. Má programy vhodné aj pre deti, samozrejme pre dospelých, športovcov, študentov a aj ľudí, ktorí sa venujú športu a sebarozvoju. Je vhodná najmä pre začiatočníkov, ktorí si uvedomili, že musia zapracovať aj na svojom osobnom rozvoji, aby sa niekam posunuli. Doprajte si pár minút denne len pre seba a začnite s meditáciou. Aplikácia Smiling Mind vás ňou prevedie s ľahkosťou.

30-dňová fitness výzva

Prtscreen google play

Obľúbená aplikácia, ktorá je konečne aj po slovensky. Ak chcete začať s cvičením, no nechcete chodiť do posilňovne, vyskúšajte 30-dňovú fitness výzvu. Nájdete tu mnoho tréningov na doma, ktoré môžete cvičiť kedykoľvek počas dňa. Navrhnuté sú profesionálnymi trénermi, takže sa nemusíte obávať nejakej neprofesionálnej verzie. Zosynchronizovať si ju môžete aj s aplikáciou Google fit a tak budete mať prehľad o spálených kalóriách.

Intenzita tréningov sa zvyšuje postupne, preto sa nemusíte báť veľkej svalovice hneď na začiatku. Potrebovať nebudete ani žiadne pomôcky, jedná sa o cviky s vlastnou váhou. Pomôcť vám môže schudnúť, spevniť telo a zlepšiť kondičku. Ak potrebujete precvičiť len konkrétnu partiu, nájdete cviky v danej kategórii. Samozrejme, v aplikácii nájdete aj celotelovú 30- dňovú výzvu.

Najnovšie články