Láska vás čaká priamo vo vašej posteli! Toto je 11 predspánkových návykov, ktorých osvojenie zachráni váš vzťah

KatkaR

Ak vám to v poslednom čase s partnerom veľmi neklape, neviete nájsť spoločnú reč a každý pokus o rozumný rozhovor sa tak či tak zmení na hádku plnú výčitiek a nemilých slov, určite sa sama seba pýtate, čo robíte zle. Prípadne hádžete vinu na partnera, no zmena stále neprichádza. Dôvod môže byť nasledovný – ešte ste sa neskúsili zamyslieť nad tým, ako trávite čas presne pred tým, než zaspávate. Práve tento čas totiž môže vo veľkej miere ovplyvniť kvalitu vášho vzťahu. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Odložte telefóny

pixabay.com

Vedci preukázali, že používanie mobilných telefónov, tabletov, notebookov a iných elektronických zariadení tesne pred spaním, potláča produkciu oxytocínu – hormónu, ktorý je veľmi významným sprostredkovateľom náklonnosti a citovej intimity. Preto by si páry, ktoré chcú zachrániť svoj chladnúci vzťah, mali telefóny vypnúť približne o 21:00 a znova ich zapnúť až ráno.

Nenoste si prácu do postele

pexels.com

Niekedy sa v práci stretávame s problémami a dilemami, ktoré nás nenechajú odpočívať dokonca ani po pracovnej dobe či cez víkendy. Preto aj v čase, kedy by sme mali mať čistú myseľ a odpočívať v pohodlnej posteli, premýšľame o práci. Niektorí z nás si dokonca vezmú do postele svoj počítač, aby skontrolovali e-maily a odpovedali aspoň na tie najdôležitejšie. Je veľmi dôležité, aby sme sa tohto zlozvyku zbavili a aby sme sa aspoň v tomto čase naplno venovali partnerovi.

Choďte do postele spoločne

pexels.com

Dnešná moderná a hlavne uponáhľaná doba má množstvo mínusov. Naše každodenné povinnosti nám napríklad často nedovoľujú tráviť čas s tým, koho milujeme. Napriek tomu partneri zanedbávajú spoločné chvíle často i po práci, kedy by si na ne mali a mohli nájsť čas a do postele si líhajú v rozdielnych časoch. Možno jeden z nich dokončuje pracovné záležitosti alebo sa jednoducho rozhodol zapnúť si obľúbený film. Tomuto zvyku by však malo v harmonickom vzťahu nadobro odzvoniť! Známy psychológ Kurt Smith je totiž presvedčený, že šťastné páry nielenže chodia do postele v rovnakom čase, ale dokonca si spolu i čistia zuby.

Dodržiavajte rituály

pexels.com

Každodenné opakovanie niektorých činností je skvelou pomôckou pre dobrý spánok. Mnohé páry si pripravia raňajky či obed na ďalší deň, premyslia si, aký outfit zvolia do práce, umývajú si spolu zuby alebo si doprajú spoločnú sprchu. Experti potvrdzujú, že po takýchto spoločných chvíľkach sa vzťah stane silnejším.

Hlboké rozhovory

pexels.com

To, že je veľmi dôležité počúvať svojho partnera a zaoberať sa jeho potrebami, už určite viete. A to najmä vo chvíľach, kedy by mohol potrebovať vašu pomoc. Snažte sa ho teda čo najviac a čo najpozornejšie počúvať a určite sa vám zdôverí úplne so všetkým. Keď si ľahnete do pohodlnej postele, zabudnite na všetky problémy, na ktoré ste narazili počas dňa a užívajte si spoločnosť osoby, ktorú milujete.

Odložte problémy na ráno

pexels.com

Vyťahovanie a riešenie problémov tesne pred spaním nie je vôbec prínosné. Pravdepodobne by ste aj tak nič nevyriešili, no nedostatok spánku by sa na druhý deň prejavil na vás oboch – a to nie v dobrom slova zmysle.

Územie bez detí

pexels.com

Niektorí rodičia sú presvedčení, že dieťa by malo spať v bezprostrednej blízkosti svojich rodičov, a teda priamo v manželskej posteli. Toto presvedčenie je však mylné. Samozrejme, môžete si vášho potomka pritúliť, keď sa mu v strede noci prisní strašidelný sen a túži spať vo vašom bezpečnom objatí, no nemalo by sa to stať samozrejmosťou. Vašich najmenších by ste mali odmalička učiť, že manželská  posteľ je intímne miesto, ktoré patrí iba vám a vášmu partnerovi.

Územie bez domácich zvierat

pexels.com

Rovnaké pravidlo platí aj pre domácich miláčikov. Mačka či pes by mali mať na odpočinok a spánok vlastné pohodlné miesto. Navyše, niektoré zvieratá bývajú v noci nepokojné a preto existuje veľká šanca, že partnerov i váš spánok môže byť vo veľkej miere narušený.

Žiadny alkohol

Ak si do postele s radosťou brávate pohár kvalitného vínka a popíjate ho tesne pred tým, než sa odoberiete do krajiny snov, možno ste si všimli, že na druhý deň sa zobúdzate so zlou náladou. Práve tento zvyk totiž ovplyvňuje náš spánok a my sa zobúdzame unavení a podráždení.

Relaxačná masáž

Uvoľňujúca masáž je perfektnou činnosťou, ktorú si môžete navzájom dopriať pred spánkom. Nielenže zrelaxuje celé telo a pripraví ho na spánok, ale vás a vášho partnera perfektne zblíži ako pár.

Teplé objatie

Objímate sa pred spaním? Ak nie, určite s tým začnite! Psychológovia potvrdzujú, že táto fyzická forma intimity so sebou prináša veľké množstvo benefitov, prispieva k uvoľneniu a vyvoláva v oboch partneroch príjemné emócie.

Dodržiavate vo vašom vzťahu spomenuté rady a užívate si vďaka nim pokojný spoločný spánok? Máte nejaké ďalšie tipy, na ktoré nedáte dopustiť? Podeľte sa o ne i s nami.

Pozri aj: Celý internet sa smeje na tejto titulke prestížneho časopisu. Všimnete si, čo tu nehrá?

zdroj: babskeveci.sk (Katuš), takprosto.cc

Najnovšie články