Prevedie vás mytologickým Gréckom. Nový animák o myške Pattie prichádza do slovenských kín

PR článok

zdroj: Magic Box Slovakia

Animovaný dobrodružný príbeh Myška Pattie na vlnách dobrodružstva od režiséra a tvorcov Esá z pralesa, Princezná rebelka alebo Willy a kúzelná planéta uvedie do kín distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia už 11. 5. 2023. 

Režisér a spoluautor scenára David Alauxem v rozhovore prezrádza viac o vzniku samotného príbehu o zvedavej a neposednej myške Pattie a pripúšťa, že by mohlo prísť k spojeniu myšky Pattie a tučniaka Mauricia.

„Ako traja nadšenci ja, Eric Tosti a Jean – Francois Tosti, z ktorých ani jeden sme neštudovali film, ale s vášňou, fantáziou a túžbou rozprávať originálne príbehy a točiť filmy sme v roku 2000 založili TAT Production. Vedeli sme, že bude chvíľu trvať, kým sa pre divákov staneme dôveryhodnými, no oplatilo sa.“

Výsledkom ich dlhoročnej práce a odrazovým mostíkom do sveta kinofilmov bol seriál Esá z pralesa. „Úspech Es z pralesa nám umožnil spustiť ďalšie celovečerné filmy z iných svetov.“

Štúdio TAT Productions stojí za úspešnými animovanými filmami ako Esá z pralesa, Princezná rebelkaWilly a kúzelná planéta. Myška Pattie je ďalšou súčasťou ich vývoja.

„Veľa animačných štúdií dáva prednosť adaptáciám románov alebo komiksov. V Myške Pattie sme sa rozhodli preskúmať mytologické Grécko. To je to, čo nás v detstve prinútilo snívať a čo zostáva zakotvené v predstavách každého: hrdinovia, bohovia, neuveriteľné monštrá, mágia a veľké dobrodružstvá.“

Diváci sa môžu tešiť na vtipnú, rušnú odyseu plnú prekvapení! Olymp bude vyzerať ako školské ihrisko, bohovia budú skôr detinskí než krutí. Kraken bude dieťa, ktoré sa chce len hrať.

zdroj: Magic Box Slovakia

O tom, že príbeh o myške Pattie nebude len pre malých, svedčí aj približne päťdesiat odkazov z iných filmov zameraných na dospelého a filmového nadšenca.

„Vyrástol som na Spilbergovej kinematografii, je to génius.“ Čajka Chickos na začiatku Myšky Pattie škriabe hákom o štít a začne spievať, je to priama pocta filmu Čeľuste. Existuje tam veľa ďalších odkazov: na Jáson a Argonauti, Siedma Sindibádova plavba a iné. Vždy sa snažíme napísať súvislý príbeh s postavami, ktoré majú hĺbku a hráme na úrovni interpretácie, aby sa tam našlo i dospelé publikum zvyknuté na náročné príbehy.

Veselé a nápadité komediálne dobrodružstvo pre celú rodinu uvidíte v kinách od 11. 5. 2023 so slovenským dabingom.

PR článok Magic Box Slovakia

Najnovšie články