Prezidentka si uctila pamiatku Andyho Hryca a jej slová mnohých dojali. Posledná rozlúčka s hereckou legendou

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (zuzana_caputova)/TASR archív

Pred dvoma dňami sa konala posledná rozlúčka s ikonickým hercom Andym Hrycom, ktorý vo veku 71 rokov prehral boj s rakovinou. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Jeho dcéra Wanda Adamik Hrycová o tom informovala na sociálnych sieťach, kde okrem iného povedala, že v posledných chvíľach jeho života bola pri ňom a navzájom si venovali slová plné lásky. Teraz na Facebooku zverejnila aj list, ktorý smútiacej rodine adresovali prezidentka Zuzana Čaputová.

Krásne slová

Napriek tomu, že žiadne slová nedokážu zmierniť bolesť zo straty milovanej osoby, mnohým ľuďom dobre padne, keď niekto prejaví úctu tomu, čo ich milovaný človek urobil pre spoločnosť. Andy Hryc k týmto ľuďom nepochybne patrí.

Dakujem pani Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová 🙏 velmi si vazim toto gesto. Vas osobny list plny uznania…

Uverejnil používateľ Wanda Adamik Hrycova Streda 17. februára 2021

 

„Ďakujem pani Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová, veľmi si vážim toto gesto. Váš osobný list plný uznania otcovej profesionálnej tvorby, ale predovšetkym jeho zásluh v boji za demokraciu nášho Slovenska v temných dobách mečiarizmu našu rodinu v týchto ťažkých chvíľach veľmi potešil. Otec bol bojovníkom za slobodu a spravodlivosť, boli to pre neho dve najdôležitejšie hodnoty a ja som šťastná a veľmi pyšná, že si to ľudia pamätajú a aj vďaka takýmto dôležitým gestám snáď aj pamätať dlho budú. Otec mi išiel príkladom celý život a ja sa postarám, aby podľa týchto zásad žili aj moje deti. Ešte raz ďakujem pani Prezidentka.“