Príbeh ako z filmu 50-krát a stále po prvý raz. Muž svoju ženu každý deň presviedča, že nie je rok 1994

Kristína Hagarová

Foto: Columbia Pictures

Neuveriteľný hit 50-krát a stále po prvý raz, ktorý sa natočil na Havaji v roku 2004 v hlavnej úlohe s Drew Barrymore a Adamom Sandlerom milujú ľudia po celom svete. Predlohou je však jeden konkrétny pár.

Ako uvádza portál GoalCast, v Lincolnshire žije skutočný pár, ktorý sa nevzdáva a ich láska nemá hraníc. Podobne ako v známom filme, tak aj pamäť Michelle Philpots zasiahla autonehoda. Lekári jej diagnostikovali anterográdnu amnéziu, čiže neschopnosti vytvárať si nové spomienky po udalosti, ktorá spôsobila amnéziu.

Zabúda aj na svoj svadobný deň

Michelle sa každý deň zobúdza s tým, že si myslí, že je rok 1994. V súčasnosti má stovky poznámok a pripomienky si uchováva v kalendári svojho telefónu, aby nezabudla na úlohy, ktoré väčšina z nás považuje za samozrejmosť. Aj keď svojho manžela Iana stretla už v roku 1985, zobrali sa až v roku 1997, čiže si nepamätá ani svoj svadobný deň.

Každý deň jej ukazuje fotografie

Ian každý deň ukazuje svojej žene fotografie z ich svadobného dňa a pripomína jej, že je človek, do ktorého sa zamilovala. Vyčaruje jej úsmev na tvári a aj keď je to ťažké, nikdy sa nenechá odradiť a vždy jej spomienky oživí. Michelle neustále pracuje na zlepšení svojho stavu a snaží sa zapamätať si všetko, čo sa len dá.

Hoci je to boj, jej manžel Ian stojí po jej boku a obnovuje jej chvíle, ktoré jej nehoda z hlavy vymazala. Keď sa Ian pozrie na Michelle, vidí ženu, ktorú miluje. Rovnako ako Adam Sandler vo filme robí všetko preto, aby Michelle znovu cítila spojenie s mužom, za ktorého sa vydala.

1
Komentovať