Princ Harry je už v Londýne so svojím otcom kráľom Karolom: Uzmieri sa aj so svojím bratom Williamom?

TASR

Foto: profimedia

Britský princ Harry v utorok pricestoval do Londýna, aby navštívil svojho otca, kráľa Karola III., ktorému v pondelok nečakane diagnostikovali rakovinu. S odvolaním sa na britské médiá o tom informuje agentúra AFP.

Článok pokračuje pod videom ↓

Harry priletel na londýnske letisko Heathrow. Podľa médií sa jeho nočný let z Kalifornie oneskoril pre nepriaznivé počasie. Harryho manželka Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu, a dve deti – princ Archie a princezná Lilibet – zostali doma v USA. Buckinghamský palác v pondelok podvečer oznámil, že kráľovi Karolovi III. diagnostikovali rakovinu a začal sa podrobovať liečbe. Nespresnil pritom, o aký druh rakoviny ide, údajne to však nie je rakovina prostaty.

Počas liečby ho zastúpia inní členovia kráľovskej rodiny

Lekári 75-ročnému kráľovi odporučili, aby na čas liečby odložil svoje verejné vystúpenia. Podľa stanice BBC sa očakáva, že ho zastúpia iní vysokopostavení členovia kráľovskej rodiny. Naďalej sa však bude venovať štátnym záležitostiam zo svojho úradu. Buckinghamský palác dodal, že Karol je dobre naladený a teší sa na čo najskorší návrat k povinnostiam na verejnosti. Ešte v nedeľu sa kráľ objavil na bohoslužbe v Sandringhame, kde zamával davom.

Harry má s otcom problematický vzťah, zostávajú však v kontakte. Dlhodobé spory má aj so svojím bratom, princom Williamom. Podľa odborníkov Harryho návšteva vyvoláva nádej na zmier v kráľovskej rodine.

Najnovšie články