Princ William a Kate Middleton získali nové tituly. Verejnosť ich bude oficiálne nazývať takto

Kristína Hagarová

Foto: Profimedia

William a Kate získali po smrti kráľovnej Alžbety nové tituly. Stali sa vojvodom a vojvodkyňou z Cornwallu. Tento titul predtým patril novému kráľovi Charlesovi III. a kráľovnej manželke Camille.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Tyla, po smrti kráľovnej Alžbety sa dalo do pohybu množstvo vecí a zmien v kráľovskej rodine, na ktoré boli už dlhšie pripravení. Zahŕňa to aj zmenu titulu Williama a Kate. Kráľ Charles spolu s manželkou zostali v Balmorale a dnes sa vracajú do Londýna. Charles sa do histórie zapíše ako najstarší panovník, ktorý kedy nastúpil na trón, vo veku 73 rokov, hoci jeho korunovácia sa pravdepodobne udeje až o niekoľko mesiacov.

Nastali okamžité zmeny

Teraz, keď sa stal Charles hlavou štátu, niektoré zmeny sa dali okamžite do pohybu. Prvá vec je, že princ William je priamym dedičom trónu, čo z neho a jeho manželky Kate robí vojvodu a vojvodkyňu z Cornwallu. Obaja však nechcú zrušiť svoje pôvodné tituly, čo znamená, že ich oficiálny titul bude vojvoda a vojvodkyňa z Cornwallu a Cambridge. To isté platí aj pre ich deti.