Sexuálnu príťažlivosť cítime len k niektorým ľuďom. Dôvod, prečo tomu tak je, ma skutočne šokoval!

Zuzana Fulopova

Určite to už každá z nás zažila. Stretli sme muža, ktorého sme vôbec nepoznali, no napriek tomu nás neodolateľne priťahoval. Alebo sa nám stala úplne opačná situácia, máme kamaráta, ktorý by pre nás zniesol aj modré z neba, no fyzicky nás to k nemu vôbec neťahá. Prečo je pre nás niekto atraktívny až tak, že nás to k nemu priťahuje doslova ako magnet a niekto nie? Hovorí sa, že ide o chémiu, no zistilo sa, že rolu v tom zohráva aj imunita!

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Ak ste videli film Parfém: Príbeh vraha, ktorý bol natočený podla knihy Parfum od Patricka Suskinda, určite ste sa zamysleli nad tým, či nás naozaj ovplyvňuje pri výbere partnera to, ako nám vonia. Najnovšia štúdia prináša informácie, ktoré túto teóriu naozaj potvrdzujú!

Čo spôsobuje chemickú príťažlivosť

Vedci sa domnievajú, že za všetko môže HLA, t.j. ľudský leukocytový antigén. Ide o dôležitú genetickú zložku imunitného systému, ktorý ovplyvňuje chemickú príťažlivosť, teda túžbu. A práve kompatibilnú HLA u opačného pohlavia vieme určiť podľa čuchu a je kľúčom k príťažlivosti. A práve rozdielnosť HLA u druhého partnera, zvyšuje našu túžbu po reprodukcii.

pixabay.com

Výber partnera

Už od pradávna je v prírode dané, že prežije len ten najsilnejší. Dá sa teda povedať, že príroda to zariadila aj pri výbere partnera. Hľadáme si partnera, ktorý má iný imunitný systém ako je ten náš, čo zabezpečí silnejšie a zdravšie potomstvo. Deti zo vzťahu dvoch ľudí, ktorý majú odlišný antigén, budú mať vyvinutú odolnejšiu imunitu.

pixabay.com

Vedci prišli na to, že hlavne my ženy vo všeobecnosti uprednostňujeme partnera s rozdielnym HLA. Podvedome totižto dávame dôraz na faktory, ktoré nám zabezpečia mať zdravé potomstvo.  Dokonca sa prišlo na to, že imunologická kompatibilita u párov je dôležitá z hľadiska sexuálnej spokojnosti, spokojnosti s partnerom vo všeobecnosti a tiež z hľadiska túžby mať vlastné deti.

pixabay.com

Na druhej strane – ak nám niekto vonia a má rozdielny antigén – ešte nezaručuje to, že si s ním budeme aj rozumieť. Tým sa už bohužiaľ vedci nezaoberali. Čo si myslíte o tejto štúdii? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Najsexi žijúci muži sveta od roku 1990 až po 2017. To, kto získal prvenstvo tento rok vás poriadne prekvapí!

zdroj: babskeveci.sk (Zuzu)

Najnovšie články