Radili jej aby sa zabila! Toto mladé dievča s fúzmi a bradou sa aj napriek tomu odmieta holiť

Lucia Mužlová

Možno sa niekto pri pohľade na 24-ročnú Almu Torresovú zasmeje. Jej ale do smiechu nie je. Keď mala 16 rokov, bol jej diagnostikovaný syndróm polycystických ovárií (PCOS). Toto hormonálne ochorenie sa môže okrem iného prejavovať aj rastom nadmerného ochlpenia na tvári, chrbte či na hrudi. Aj keď sa roky snažila skrývať svoj „hendikep“, teraz sa zaň prestala hanbiť a chce tým podporiť ostatné ženy, aby sa nehanbili za svoj vzhľad a chyby krásy. 

Článok pokračuje pod videom ↓

interez4Alma si roky poctivo trhala každý chĺpok a holila fúzy v snahe, aby si nikto nevšimol, že zarastá. V minulosti bola označovaná za „škratu“ a na jej adresu sa dostalo veľké množstvo posmeškov. Nechýbali tiež príspevky, ktoré jej odporúčali aby radšej spáchala samovraždu. Takéto niečo musí zasiahnuť azda každého a Alma nebola výnimkou. Teraz ale vraví, že sa s tým vyrovnala.

Facebook/Alma Torres

„Každý má svoje nedostatky a keď sa niekto necíti sám so sebou spokojný, potom sa snaží ublížiť iným, aby sa on sám cítil lepšie. Chcem pomôcť iným ženám s rovnakou diagnózou ako ja. To, že mám fúzy zo mňa urobilo lepšieho človeka. Cítim sa teraz istejšie a chcem povzbudiť aj iné ženy s PCOS, aby vedeli, že môžu byť tým, čo chcú a že aj ony môžu byť krásne.“ 

Facebook/Alma Torres

Veľkou oporou pre Almu je jej priateľ Taylor, ktorý keď videl reakcie okolia, tak ju začal podporovať v tom, aby sa neholila. Vraví, že mu jej „vlasy“, ako jej ochlpenie nazýva, nevadia a je to niečo úplne prirodzené. „Počíta sa najmä to, čo je vo vnútri človeka“, múdro zhodnotil Taylor.

Facebook/Alma Torres

S ochorením PCOS sa nespája len nepríjemné ochlpenie, ale títo ľudia majú často problém aj s plodnosťou. Na to Alma aj Taylor reagujú, že veria v to, že Boh to zariadi tak, aby jedného dňa mali dieťa.

Na záver Alma radí všetkým ženám ktoré trpia PCOS: „Ak sa cítite dobre, keď sa holíte, tak je to v poriadku. Ak sa ale chcete cítiť pohodlne, nemusíte nič robiť a ľudia vás napokon pochopia.“

zdroj: babskeveci.sk (mmm), unilad.co.uk

Najnovšie články