Takto sa na verejnosti ešte neobjavila. Kráľovná Alžbeta urobila niečo, čo je pre väčšinu z nás samozrejmosť

TASR

Foto: TASR archív

Britská kráľovná Alžbeta II. sa počas minulého týždňa po prvý raz počas pandémie koronavírusu SARS-CoV-2 objavila na verejnosti s rúškom, informovala agentúra AP.

Článok pokračuje pod videom ↓

Kráľovná sa v stredu (4. novembra) zúčastnila na slávnosti vo Westminsterskom opátstve v Londýne a na tvári mala čierne rúško s bielymi okrajmi. Obrázky zo slávnosti boli oficiálne zverejnené v sobotu večer, píše AP.Kráľovná počas krátkej slávnosti položila veniec na hrob neznámeho britského vojaka z prvej svetovej vojny, ktorého pochovali vo Westminsterskom opátstve 11. novembra 1920.

Foto: profimedia

V Británii je rúško povinné

Nosenie rúšok je v Británii povinné v prostriedkoch verejnej dopravy, obchodoch a modlitebniach, pripomína AP. Vláda takisto odporúča ich nosenie vo vnútorných priestranstvách, kde nie je možné dodržať rozstupy a ľudia prichádzajú do kontaktu s osobami, s ktorými sa bežne nestretávajú.

Foto: profimedia

Po dlhej dobe na verejnosti

Britská kráľovná Alžbeta II. sa od začiatku pandémie po prvý raz objavila na verejnosti 15. októbra, keď sprievode princa Williama navštívila vojenské výskumné zariadenie neďaleko mesta Salisbury v grófstve Wiltshire. Rúško však vtedy nemala. Od marca, keď Británia v súvislosti s koronavírusovou pandémiou zaviedla prísne opatrenia, prebývala 94-ročná panovníčka na Windsorskom hrade, odkiaľ vykonávala svoje oficiálne povinnosti prostredníctvom telefónu a videomostu.

Najnovšie články