S pomocou tejto neuveriteľnej metódy naučíte dieťa chodiť na nočník už za 3 dni

Mary

Každý rodič sa na svoje dieťa pozerá s úsmevom na perách. Sleduje ako rastie, ako sa učí, ako pomaly chápe svet okolo neho. Niektoré fázy vývoja dieťaťa sú trochu zložitejšie, vrátane tých prípadov, kedy sa snažíme dieťa odnaučiť od plienok. Veľakrát sa môže zdať, že je to veľmi náročná a zdĺhavá cesta. Nemusíte však zúfať. S touto metódou svoje dieťa naučíte chodiť na nočník už za tri dni. 

Článok pokračuje pod videom ↓
dieťa 1
pixabay.com

Fellom technika – jej účinnosť spočíva v nutnosti. Vaše dieťa chodí doma od pása dolu nahé, keď ste na verejnosti, tak má voľné nohavice a nič pod nimi. Tento fakt vaše dieťa jednoducho donúti používať nočník.

Stále sa však odporúča, aby vaše dieťa malo cez noc plienku.

Ak chcete túto metódu využiť, musíte dodržať nasledujúce kroky.

dieťa 2
brightside.me

Rozmiestnite po vašom dome či byte nočníky. Najideálnejšie je, ak máte nočník najmä v tých izbách, kde sa vaše dieťa najviac pohybuje.

Vždy majte pri sebe niekoľko plienok a nohavíc. Táto poistka vám zaručí pokoj aj v tej najnevhodnejšej chvíli, keď sa vášmu dieťatku stane nehoda.

Pokiaľ žijete v mieste, kde je často zima, uistite sa, že má vaše dieťa na nohách ponožky alebo teplé papučky.

Ak ste tieto pokyny dodržali, môžete vaše dieťa pomaly učiť na nočník.

V prvý deň

dieťa 3
pixabay.com

Vaše dieťa chodí doma od pása nadol nahé. Pozorne ho sledujte, ak mu bude treba ísť, vezmite ho k najbližšiemu nočníku. 

Pri konzumácií slaných pokrmov alebo potravín s nízkym obsahom vody sa uistite, že dieťa pije dostatok tekutín. To zapríčiní častejšiu potrebu ísť na zachód.

Ak potrebujete ísť na záchod vy, vezmite dieťa so sebou. Deti sa môžu a dokážu naučiť veľmi veľa vecí iba z pozorovania. Kto iný by im mal ísť príkladom než rodičia?

Zakaždým svoje dieťa pochváľte alebo s ním oslávte situáciu, keď správne použije nočník. Dieťa potom lepšie pochopí, že urobilo správnu vec,

Ak sa vášmu dieťaťu nepodarí použiť nočník, nenadávajte mu ani ho nehrešte. Podporte ho a neustále nabádajte k používaniu nočníka.

Pred spaním svojmu dieťaťu povedzte, že je čas na použitie nočníka (vyhnite sa položeniu otázky, jednoducho mu to oznámte). Plienky dajte dieťaťu až tesne pred zaspaním – vyhnete sa tak drobným nehodám.

Na druhý deň

dieťa 4
pixabay.com

Použite prvú metódu z predošlého dňa s tým rodzielom, že dieťaťu oblečiete iba voľné nohavice bez plienky. Tentokrát dieťa vezmite von, najlepšie popoludní, aspoň na jednu hodinku. Počkajte, kým sa mu bude chcieť ísť na záchod. Ak taká chvíľa nastane, choďte s ním na nočník a až potom spolu vykročte von.

Pri odchode z domu má vaše dieťa iba voľné nohavice. Vašou úlohou je teda ísť von a dostať sa späť bez nehody a nutnosti použiť nočník, keď ste spolu vonku. 

Zostaňte v blízkosti vášho domu, úplne postačí, ak sa prejdete po okolí. Ak ale chcete ísť na dlhšiu prechádzku, vezmite si prenosný nočník ale použite ho len v nutnom prípade.

Na tretí deň

dieťa 5
pixabay.com

Držte sa inštrukcií, ktoré ste absolvovali v prvý deň. Teraz však vezmite dieťa bez plienky von dvakrát: raz ráno a raz v popoludňajších hodinách. Zakaždým svojmu dieťaťu povedzte, aby pred odchodom použilo nočník a uistite sa, že to naozaj urobilo.

Tu opäť platí, že vaše dieťa ide von bez plienky. Pri dlhšej prechádzke si vezmite prenosný nočník a veci na prezlečenie v prípade nehody.

Výsledky tejto metódy by sa mali dostaviť v priebehu šiestich až ôsmych týždňov. Pokiaľ vyśledky neuvidíte, tento postup opakujte. Musíte si uvedomiť, že táto metóda a celkovo učenie dieťaťa vyžaduje čas, trpezlivosť a hlavne podporu z vašej strany.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), brightside.me 

Najnovšie články