Šéf jej nedovolil odísť z práce skôr, aby mohla vyzdvihnúť dieťa zo škôlky. Mamička mu dala lekciu, na ktorú nezabudne

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Hoci by sa to stávať nemalo, mnohí nadriadení sa ku ženám, ktoré majú deti, nesprávajú v súlade s právom. Pre niektorých je dokonca nemysliteľné, aby zamestnali ženu, ktorá je matkou.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Ladbible, jedna mamička však dala svojmu šéfovi poriadnu príručku, keď jej nedovolil odísť z práce skôr, aby vyzdvihla svoje dieťa zo škôlky. Alice Thompson pracovala v realitnej agentúre na vedúcej pozícii a zostávala v práci do 18 hodiny. Keď sa jej však narodila dcéra, požiadala šéfa, či by mohla pracovať na čiastočný úväzok, 4 dni v týždni a odchádzať z práce o 17 hodine, aby stíhala vyzdvihnúť dieťa.

Šéf jej žiadosť odmietol

Riaditeľ jej žiadosť odmietol, a tak sa Alice poriadne nahnevala. Svojho šéfa dohnala až pred súd, kde tvrdila, že jej vzťah s ním sa začal zhoršovať po tom, čo mu povedala, že je tehotná. Taktiež tvrdila, že sa veľakrát cítila vylúčená a opustená, no on tvrdil, že je tehotná a precitlivená. Za diskrimináciu v tehotenstve a materstve vysúdila Alice 185-tisíc libier, čo je približne 215-tisíc eur.

Stretli ste sa aj vy niekedy s podobným zaobchádzaním u vášho šéfa? Alebo vás niekto vylúčil na pohovore len preto, lebo máte deti?