Šéf, ktorého by chcel mať každý! Počas pandémie sa vzdal svojho platu a zamestnancom dal aj miliónový bonus

Kristína Hagarová

Foto: Facebook (Texas Roadhouse)

Napriek tomu, že postupne sa uvoľňujú rôzne opatrenia, ktoré nám dávajú pocítiť, že sa život vracia do normálnych koľají, množstvo ľudí prišlo o plat a aj o prácu. 

Firmy sú v strate, trpia zamestnanci aj zamestnávatelia. Mnohí majitelia firiem sa však rozhodli, že svojich zamestnancov neukrátia o plat a ani o ich miesto a radšej sa uskromnia oni. To je aj prípad generálneho riaditeľa reštauračného reťazca v USA, ktorý sa vzdal svojho platu plus daroval ďalších 5 miliónov dolárov (4,43 milióna eur) na podporu svojich zamestnancov počas pandémie koronavírusu.

Rozdal peniaze

Kent Taylor, o ktorom informoval portál Ladbible, je tiež zakladateľom Texas Roadhouse so sídlom v Louisville, Kentucky, obetoval svoj ročný príjem a bonus v celkovej výške 800 000 dolárov a ďalších 5 miliónov dolárov s cieľom pomôcť zamestnancom pokryť náklady na veci, ako je nájomné, splátky hypotéky alebo náklady na pohreb. Jeho dary umožnili udržať prácu všetkým zamestnancom pri plnom plate v 600 reštauráciách, a to napriek tomu, ako veľmi boli pandémiou zasiahnutí.

Urobil to, lebo to bolo správne

64-ročný Kent povedal portálu People, že takto bol jednoducho vychovaný a urobil to, čo považoval za správne. „Je to taký čas, kedy musíte vytrvať a rozmýšľať inak, postarať sa o ľudí, ktorí sú s vami, zlepšiť im náladu a posunúť sa vpred,“ povedal. Vysvetlil, že už takmer pred 20 rokmi založil podporný fond pre zamestnancov. Urobil to preto, aby sa o nich postaral a aby mohli napríklad zaopatriť svojich príbuzných, v prípade, že potrebujú operáciu alebo zaplatiť pohreb.

Musel sa o svoje „deti“ postarať

Avšak, posledných pár mesiacov bol stav núdze, preto sa rozhodol, že sa musí o svojich 70 000 „detí“ ako nazýva svojich zamestnancov, postarať. Kent si pritom pamätá, aké to je, keď musíte bojovať s finančnými ťažkosťami. Keď začal s podnikaním v 90. rokoch, celé sa to len rozbiehalo a bol slobodný rodič. Spoliehal sa len na svojich rodičov a finančnú podporu od nich. Rozhodol sa teda, že svojim zamestnancom pomôže a teraz dostáva veľa listov, v ktorom mu vyjadrujú svoju vďaku.

„Keď ste boli raz dole, už si to zapamätáte. Veľa ľudí si myslí, že keď sa neskôr stanete úspešnými, zabudnete, ale nie je to tak. Nechcete sa predsa dostať zase na tú istú úroveň,“ povedal a dodal, že verí tomu, že jeho zamestnanci si to zapamätajú a podajú pomocnú ruku vtedy, keď to bude potrebovať niekto iný.

0
Komentovať