Slovenka v statuse: Dala som si zväčšiť prsia, aby sa neobzeral za inými. Od tohto muža utekaj, radia ľudia

Kristína Hagarová

Foto: wallpaperflare

Vzťahy možno sú komplikované, ale nič nie je také silné, aby ste sa od niekoho mali nechať tyranizovať. Je to váš život a ak si máte niekoho vážiť, tak by ste to mali byť vy. Buďte k sebe vždy láskavá a verte sebe aj svojim schopnostiam. 

Na Facebookovej stránke Priznania žien sa často objavia rôzne príspevky od žien, ktoré sa chcú buď len posťažovať, alebo potrebujú radu. Najnovšie však mnohých zarazil príspevok jednej dámy, ktorý vyvolal skutočne búrlivé diskusie. Môže sa vôbec takýto chlap nazývať mužom?

Článok pokračuje pod videom ↓

„Prosím anonymne. Tento príspevok bude trochu dlhší, vopred sa ospravedlňujem, ale nemám sa s kým o tom porozprávať. Čo by ste robili na mojom mieste? S priateľom sme sa zasnúbili po 5 rokoch vzťahu a nejaký ten rok už spolu bývame. Všetko bolo super, eufória (aspoň som si to myslela). Asi 2 mesiace po zásnubách sme začali zháňať miestnosť na svadobnú hostinu. On sa nejako vykrúcal a vypadlo z neho, že si uvedomil, že sa na ulici obzerá za inými, že sa mu páčia ženy s veľkými prsiami a je mu ľúto, že nebude mať ženu s takými. Chlapi: fakt vám ide len o to?“

Foto: unsplash

Uvedomil si to?

„Aj mňa to trápilo, že nie som obdarená, ale nečakala som to od neho – od krásavca má ďaleko (ale ja som v ňom videla niečo dobré, bol milý, vtipný, šikovný a to som si na ňom cenila, výzor pre mňa nebol až tak dôležitý). Veľmi mi tými slovami ublížil, chcela som odísť, ale nejako sme to ustáli. Vraj si uvedomil, čo má a nechce o mňa prísť. On sa odvtedy zmenil k lepšiemu, je milý pozorný, fakt sa snaží – ale ten zlý pocit vo mne zostal.“

Zlý pocit zostal

„Bola som neskôr na plastike, hlavne kvôli sebe (asi ma mnohí odsúdite, ale nebolo to len tak z rozmaru – už v škole ma za to šikanovali a snúbenec zabil posledný klinec do rakvy). Cítim sa teraz o dosť lepšie, ale pri tom mojom snúbencovi mám stále taký zlý pocit, že nikdy nebudem dosť dobrá… Občas sa naváža do môjho výzoru (Keby si spravila to a to – pridalo by ti to na kráse… mohla by si trochu schudnúť… občas mi kecá aj do obliekania). Pritom ja cvičím a nezdá sa mi, že by som vyzerala zle- nosím veľkosť S. Je také správanie podľa vás ešte normálne? Je to tak aj u vás? Lebo inak spolu vieme fungovať… Trápi ma to, lebo sa zaňho mám čoskoro vydávať a tieto veci mi dosť prekážajú, cítim sa kvôli tomu dosť na h***o.“

Foto: unsplash

Ozvali sa aj muži

Pokiaľ je žena so sebou dlhodobo nespokojná až tak, že skutočne zvažuje plastickú operáciu, vďaka ktorej sa napokon cíti lepšie, je to úplne v poriadku. Nie je v poriadku, keď vás do toho dotlačí partner, pretože potrebuje mať pri sebe nejaký obraz ženy. Takmer každý z nás sa pozrie na peknú ženu či muža, keď prejde okolo, to nie je nevera. Na druhej strane, keď raz plánujete zostať s niekým celý život, mali by ste mu prejaviť úctu a jednoznačne by ste ho nemali takýmto spôsobom zhadzovať a robiť všetko preto, aby sa cítil zle.

Foto: unsplash

Toto nie je láska

Podobné názory majú aj ľudia v komentároch. „Tento muž nie je mužom pre Teba, pretože mu nikdy nebudeš vyhovovať, pravdepodobne nejde o skutočnú lásku, keby ta miloval nikdy by takéto niečo nevravel.“ Ozvalo sa aj množstvo mužov, ktorí nad týmto správaním jednoducho len krútia hlavou. „Očividne má chlapec v hlave bordel a vyniesť ho máš za neho ty. Tadeto cesta nevedie.“ Mnohí poznamenali aj to, že keď sa necíti dobre už na začiatku, bude to mať veľmi zlý koniec.

Foto: unsplash

Ženy, ktoré sa nechajú takto terorizovať, majú zvyčajne problém samy so sebou a s tým, že si nevedia vážiť samé seba. Nie je to jednoduché, ale pokiaľ chcete, aby sa vám žilo ľahšie, musíte urobiť všetko preto, aby ste sa naučili milovať. Existuje množstvo zaujímavých blogov o sebaláske a pravdou je, že takéto poznámky často počujete od vášho partnera aj preto, lebo mu to dovolíte. Musíte si zastať samu seba, lebo verte tomu, že ak sa nezastanete sami seba vy, tak si vás nezastane nikto.

Najnovšie články