Sneh sme si dlho neužili, na Slovensko opäť prichádza oteplenie. Takto sa bude vyvíjať počasie v najbližších dňoch

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Je tu opäť nový týždeň a s ním aj predpoveď počasia. To by malo byť tento týždeň maximálne pokojné, avšak mnohých ľudí nepoteší, že príde oteplenie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál Imeteo, počasie bude u nás ovplyvňovať tlaková výš, ktorá pôjde od Atlantiku cez baltskú oblasť, no zároveň príde aj tlaková níž nad Talianskom a západným Stredomorím. To znamená, že k nám mieri teplejší vzduch. Na aké počasie sa teda môžeme pripraviť?

Prichádza oteplenie

„Pondelok prinesie prevažne polooblačné počasie. Miestami bude zamračené nízkou oblačnosťou a hmlisto, a to najmä na východe. Zrána sa ojedinele môže tvoriť poľadovica. Na cestách preto jazdite opatrne.Maximálna denná teplota dnes vystúpi zväčša v rozmedzí od +6 °C do +11 °C. Miestami bude chladnejšie. Týkať sa to bude krajného západu, Žilinského kraja, Horehronia, Spiša a Šariša. Tam sa budú teploty pohybovať od +1 °C do +6 °C,“ uvádza Imeteo.

Teplotu bude pocitovo mierne znižovať vietor. Ten bude fúkať zo severu s rýchlosťou od 3 do 9 m/s. Na juhovýchode v nárazoch lokálne okolo 14 m/s, čo je približne 50 km/h. V utorok a stredu má prísť krajšie počasie, pričom denné teploty sa meniť nebudú Tie nočné však budú klesať až k -8 °C.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk