Stále sa cítila unavená, rozhodla sa navštíviť lekára: Celý život prežila s diagnózou, o ktorej nevedela

Hyriaková Kristína

Foto: Facebook (Carrie Kearns)

Žena si uvedomila, že sa celý život cíti po príchode z práce extrémne unavená. Rozhodla sa, že navštívi lekára, ktorý ju svojím vyhlásením šokoval. Carrie vo svojich 40-tich rokoch zistila, že má autizmus.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Daily Record, 40-ročná Carrie Kearnd len nedávno zistila, že má autizmus po tom, čo sa celý život snažila zapadnúť a považovala sa za samotárku. Povedala, že sa cítila vyčerpaná, pretože sa snažila zapadnúť. Matka dvoch detí povedala, že vďaka tomu, čo jej doktor povedal, sa cíti slobodná a pocítila extrémnu úľavu, pretože sa vysvetlili ťažkosti, ktoré prežívala počas svojho života.

Bola to pre ňu úľava

„Je pre mňa úľava zistiť, že som autista, pretože si uvedomujem, že so mnou nie je nič zlé. Už viem, prečo rozmýšľam tak, ako rozmýšľam, prečo konám a robím veci, ktoré sú pre mňa normálne a pre druhých ľudí nie,“ povedala. Autizmus sa zvyčajne prejaví už v ranom detstve a často ovplyvňuje sociálne zručnosti, komunikáciu aj vzťahy človeka.

Konečne vedela, prečo je taká, aká je

Niekedy zvyknú bojovať s niektorými oblasťami komunikácie a sociálnej interakcie, môže byť pre nich tiež ťažké nadviazať kontakt a pochopiť emócie. Tento stav jej bol diagnostikovaný približne 6 mesiacov po rozhovore so svojím praktickým lekárom. Carrie sa začala zaujímať o autizmus po tom, čo ho diagnostikovali aj jej synovi, keďže si v ňom všimla to, čo prežívala v detstve sama.

Nevedela sa zaradiť medzi ostatné deti, zaujímala sa o prírodu, zvieratká a veľa ju šikanovali, pretože sa nevedela hrať ako oni. Jej spôsob obliekania bol úplne iný a aj to sa stalo terčom posmeškov. Čím bola staršia, tým viac sa snažila ovládať a potláčať v sebe jej osobnosť, čo ju však stálo extrémne veľa energie.

Teraz je šťastná, že má konečne vysvetlenie toho, prečo je taká, aká je.

Najnovšie články